“2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” Projesi Kapsamında Minik Yetenekler Türk Futboluna Kazandırılacak.

“2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” Projesi Kapsamında Minik Yetenekler Türk Futboluna Kazandırılacak.

“2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” Projesi Kapsamında Minik Yetenekler Türk Futboluna Kazandırılacak.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Sivasspor Kulübü Arasında Yetenekli Öğrencilerin Türk Futboluna Kazandırımması Amacıyla İşbirliği Protokolü İmzalandı. MEB 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda Sivas Valiliği Koordinesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen “2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” Projesi kapsamında imzalanan işbirliği protokolü ile ilk ve ortaokullarımızda eğitim gören, futbola ilgi ve yeteneği olan öğrenciler beden eğitimi öğretmenlerince tespit edilerek Sivasspor altyapısına kazandırılacak.
Sivas Valiliği Vali Dr. Hasan Canpolat Salonunda düzenlenen imza törenine Sivas Valisi Salih Ayhan, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Demirgrup Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz ve kulüp yöneticileri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Erdoğan Tunç katıldı.
İmza töreninde konuşan Vali Ayhan, Sivasspor’un Sivas’ın en önemli marka değeri olduğunu belirterek; “Çocukların yeteneklerine göre tespit edilip yönlendirilmesi, yeni dönem eğitim ruhunda var. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı kurumsal çatıyı kurdular. Biz de Sivas´ta eğitimdeki değişim ve dönüşüm hareketi kapsamında bu çalışmaya başladık. Hem Bakanlığımızın vizyonuna hem de sahanın dinamiklerine uygun şekilde Sivas´ın yetenekli Yiğidolarının tespitini yaparak, Sivasspor´da da pratik eğitimlerini vererek, spor kültürünü, spor ahlakını ve Sivasspor vizyonunu kazandırarak, inşallah yeni genç Yiğidolar ortaya çıkaracağız.” ifadelerini kullandı.
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddk Savaşçı ise projenin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, “Müdürlüğümüze bağlı ilk ve ortaokullarımızda doğal yetenekli çocuklar tespit edilecek. Halk Eğitim Merkezimiz tarafından görevlendirilecek antrenörler eşliğinde öğrencileri Sivasspor ile buluşturarak onları Sivasspor alt yapısına kazandırmayı böylece Türk futbolunu daha iyi yerlere taşıyacak sporcular yetiştirmeyi amaçlıyoruz.” İfadelerini kullandı.
Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz ise projenin hem Sivasspor kulübüne hem de Türk futboluna önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirtti. Otyakmaz, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız bu organizasyon, Sivasspor Kulübüne çok önemli katkılar sağlayacaktır. Gençlerimizin modern, çağdaş tesislerde iyi eğitim alması konusunda destek olacaktır. Hepimiz gençler için, yeni nesil için bu sorumluluğun bilincinde mücadele ediyoruz. Bu projeyle bize başvuran Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Valiliğimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Ayhan, Savaşçı ve Otyakmaz, işbirliği protokolünü imzaladı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/2023e-dogru-egitimde-degisim-donusum-hareketi-projesi-kapsaminda-minik-yetenekler-turk-futboluna-kazandirilacak/icerik/3008 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.