“Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” kapsamında Sivas’ta söyleşi ve tanıtım programı düzenlendi.

“Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” kapsamında Sivas’ta söyleşi ve tanıtım programı düzenlendi.

“Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” kapsamında Sivas’ta söyleşi ve tanıtım programı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleri ile düzenlenen ve 28 ili kapsayan “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” kapsamında Sivas’ta söyleşi ve tanıtım programı düzenlendi.
Susamışlar Konağı’nda düzenlenen programda Proje Yürütme Kurulu Başkanı, eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, öğrencilerle bir araya geldi. Programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç ve Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Dursun Yıldırım’da katıldı.
“Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesi tanıtım filminin gösterime sunulması ile başlayan programda daha sonra Proje Koordinatörü Prof. Dr. Sami Güçlü’nün kısa özgeçmişi okundu. Programda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, “Bugün çok önemli, güzel ve anlamlı bir etkinliğe ortak oluyoruz. Öncelikle sizleri kutluyorum. Bu kadar öğrenci içerisinden sizler gönül verdiniz veya bu işe heveslendiniz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kulandı.
Altınsoy’un konuşmasının ardından öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. Sami Güçlü ise “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” hakkında bilgi verdi. Güçlü, projenin başta Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, millî ve manevi değerlerine sahip çıkan, Türk kültürüne önemli katkıları olan şair ve yazarların eserlerini öğrencilere okutmak, okudukları yazarların eserlerini değerlendirmelerini sağlamak, okunan eserlerin kendilerinde meydana getirdiği tesirleri yazarak anlatmalarına imkân tanımak olduğunu belirtti.
Güçlü, bu faaliyetlerin çeşitli panel, yarışma, seminer ve benzeri etkinliklerle sunulmasını da hedeflediklerini söyledi. Kitap okumanın önemine değinen ve bu konuda önemli tavsiyelerde bulunan Güçlü, “bizim hedefimiz sizler ile beş yıl çalışmak, uygulamada nasıl olur bilemeyiz ama programımız beş yıl. Bunun iki buçuk yılı lise döneminde, iki buçuk yılı ise üniversite döneminde olacak ve bu süre biraz artabilir. Çünkü kitap okumaları uzun vadeli ve zahmetli bir iştir. Bu beş yıl içerisinde sizlere onun üzerinde yazar okutacağız” dedi.
Güçlü, konuşmasının ardından öğrencilerin proje ve kitap okuma konusundaki sorularını da yanıtladı. Program sonrasında Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Güçlü’ye Anadolu Motifleri ile bezenmiş Sivas hatırası duvar saati hediye etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/anadolu-mektebi-yazar-okumalari-kapsaminda-sivasta-soylesi-ve-tanitim-programi-duzenlendi/icerik/2181 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.