“Destanın Adı Çanakkale” Sergisi, 104 Yıl Öncesine Götürdü…

“Destanın Adı Çanakkale” Sergisi, 104 Yıl Öncesine Götürdü…

Çanakkale Deniz Zaferinin 104´üncü Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Lütfi Abay İlkokulunda “Destanın Adı Çanakkale” sergisi açıldı. Programa Valimiz Salih Ayhan, okulun yapımına katkı sağlayan hayırsever iş adamı Lütfi Abay ve eşi Necla Abay, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Okul Müdürü Fuat Ercan, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Daha sonra Valimiz Ayhan ve iş adamı Lütfi Abay´da birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından “Destanın Adı Çanakkale” sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Valimiz Ayhan, Abay ailesi ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte sergiyi gezerek öğrencilerle sohbet etti. Çanakkale Deniz Zaferinin maket ve çeşitli görsellerle anlatıldığı sergide cephede mücadele eden askerler ve yaralılara müdahale eden sağlık görevlilerini canlandırdığı bölümler büyük ilgi gördü. Sergide yer alan çalışma ve canlandırmalar, ziyaretçileri 104 yıl önce yaşanan zafer gününe götürdü. Ayhan, serginin düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek tebriklerini iletti.
Daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Valimiz Ayhan ve Savaşçı, bir süre öğretmenlerle sohbet ederek görüş, öneri ve talepleri dinledi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/destanin-adi-canakkale-sergisi-104-yil-oncesine-goturdu/icerik/3299 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.