“İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi” kapsamında Sivas’ta, ilk ve ortaöğretim kurumlarında görevli öğretmenlere yönelik eğitim semineri düzenlendi.

“İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi” kapsamında Sivas’ta, ilk ve ortaöğretim kurumlarında görevli öğretmenlere yönelik eğitim semineri düzenlendi.

“İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi” kapsamında Sivas’ta, ilk ve ortaöğretim kurumlarında görevli öğretmenlere yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ankara Yıldırım Beyazıt üniversitesi arasında imzalanan protokol doğrultusunda yürütülen “İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi”  kapsamında Sivas’ta öğretmenlere yönelik eğitim semineri düzenlendi. Vali Zübeyir Kemelek İlkokulu Salonu’nda düzenlenen seminere Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Abdullah Yıldızbaşı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İklim Değişikliği Uyum Şube Müdürü Orhan Solak, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Harun Tan ve Şube Müdürümüz Malik Erdoğan katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda daha sonra İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi tanıtım videosu gösterime sunuldu. Video gösteriminin ardından Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Abdullah Yıldızbaşı, proje hakkında sunum yaptı. Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İklim Değişikliği Uyum Şube Müdürü Orhan Solak bir konuşma gerçekleştirdi. Solak, projenin kapsamı ve hedefi hakkında bilgi verdi. 
Solak’ın ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, kısa bir selamlama konuşması yaptı. Projenin geleceğin teminatı olan genç nesillerin bilinçlendirilmesi anlamında büyük önem taşıdığını belirten Yakut, bu çalışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Yakut’un ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise bir Kızılderili Atasözü olan “Bize bu topraklar atalarımızdan miras kalmadı, biz bu toprakları çocuklarımızdan ödünç aldık” sözünü hatırlatarak, gelecek nesillere daha iyi, daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için yapılan bu tür çalışmaların çok önemli olduğunu söyledi. Altınsoy; “Bu dünya bize emanet ve bu emaneti en güzel şekilde çocuklarımıza teslim etmemiz gerekiyor” dedi.
Proje kapsamında öncelikli olarak öğretmenlere seminer verileceğini ve öğretmenlerin de okullarında öğrencileri ile bu hususları paylaşacaklarını belirten Altınsoy, “O nedenle bu seminerden en iyi şekilde istifade etmemiz gerekiyor. Lütfen, burada ele alınan hususları en iyi şekilde dinleyelim ve öğrencilerimize aktaralım” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi, İklim Bilimci Prof. Dr. Mehmet Levent Kurnaz tarafından “İklim Sistemi, Sera Etkisi ve İklim Değişikliği” konularında seminer verildi.

 
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/iklim-degisikligi-farkindalik-gelistirme-projesi-kapsaminda-sivasta-ilk-ve-ortaogretim-kurumlarinda-gorevli-ogretmenlere-yonelik-egitim-semineri-duzenlendi/icerik/1920 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.