“İmam Hatiplerin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Konferans Düzenlendi.

“İmam Hatiplerin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Konferans Düzenlendi.

“İmam Hatiplerin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Konferans Düzenlendi.

“İmam Hatiplerin Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu konferans düzenlendi. Abdussamed Bal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa Valimiz Salih Ayhan, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, ÖNDER Onursal Başkanı İbrahim Solmaz, Şube Müdürümüz Mehmet Ar, ÖNDER Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Okul Müdürü Ahmet İslam ve Valimiz Salih Ayhan, kısa birer selamlama konuşması yaptı. Konuşmaların ardından ÖNDER Onursal Başkanı İbrahim Solmaz, “İmam Hatiplerin Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu konferans verdi.
Solmaz, İmam Hatip okullarının ve imam hatiplilerin karşılaştığı haksızlıklar, imam hatip okullarının varlığını sürdürebilmesi için verilen mücadeleler, 28 Şubat süreci başta olmak üzere yakın geçmişte yaşanan birçok olumsuzluk ve sonrasında elde edilen kazanımlar üzerinde değerlendirmelerde bulundu.
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, konferansın sonunda Solma’a teşekkür plaketi takdim etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/imam-hatiplerin-dunu-bugunu-ve-yarini-konulu-konferans-duzenlendi/icerik/3397 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.