“Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri” projesi kapsamında gerçekleştirilecek “Annem Varsa Ben de Varım” projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

“Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri” projesi kapsamında gerçekleştirilecek “Annem Varsa Ben de Varım” projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

“Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri” projesi kapsamında gerçekleştirilecek “Annem Varsa Ben de Varım” projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Sivas Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde başlatılan “Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri” projesi kapsamında gerçekleştirilecek “Annem Varsa Ben de Varım” projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Sivas Valisi Davut Gül ve Eşi Gülden Gül, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Vali Yardımcıları Zihni Yıldızhan ve Yeliz Yıldızhan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, il protokolü, STK temsilcileri, öğretmen ve okul müdürleri katıldı.
Program, Şube Müdürümüz Anakız Yörük’ün “Annem Varsa Ben de Varım” projesi tanıtım sunumu ile başladı. Yörük, projenin kapsamı, amacı ve uygulama programı ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
Yörük’ün ardından Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Başkanı Halil Kutluhan Enişte ve
Proje kapsamında kitaplarından yararlanılacak proje metni ve kitap yazarı İlhan Akın kısa birer selamlama konuşması yaptı.
Akın’ın ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, projenin önemine vurgu yaptı. Altınsoy; “Sayın Valimizin önderliğinde ve Sayın Milli Eğitim Bakanımızın talimatları doğrultusunda elimizden geldiği kadar eğitim-öğretime destek vermeye, var olan çıtayı yükseltmeye çalışıyoruz. Biz, 10-20-30 sene sonra ülkemizi yönetecek gençlerimizin ilmin yanında irfanla da donanması gereklidir diyoruz. Aynı zamanda yaşadığı gibi yaşatmasını da bilen bir gençlik istiyoruz. Başka insanların derdini dert edinip acaba ne yapabilirim diye gecesini gündüzüne katan, ülkesinin üzerinde dolaşacak karabulutları dağıtacak bir gençlik istiyoruz. Ondan dolayı da elimizden geldiği kadar eğitim projeleri yapaya çalışıyoruz. İşte Sayın Valimizin önderliğinde Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri kuruldu. O Meclisler sayesinde Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü olarak var olan projelerimize yeni projeler katacağız. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz projelerden birisi de “Annem Varsa Ben de Varım” projesi. Öğrencilerimiz proje kapsamında anne ve babaları ile birlikte kitap okuyacaklar. Bu nedenle de projeye ayrı bir önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü biliyoruz ki çocuk genelde ailenin kopyası oluyor. Anne baba ne istiyor, ne düşünüyor, nasıl yaşıyorsa çocuk da aynı duygularla, aynı yaşamın içinde büyüyor.” İfadelerini kullandı.
Sivas Valisi Davut Gül ise “Annem Varsa Ben de Varım” projesinin ülke genelinde kitap okuma projeleri arasında ilk 5’te yer alacak nitelikte bir proje olduğunu belirtti. Vali Gül, “Biz bu kitap okuma projemizle en önemlisi aile içerisinde bir iletişim sağlamak istiyoruz. Yani; anne-baba çocuğu ile konuşsun. Eşler birbirleriyle konuşsun. Aile içerisinde 15-20 dakika yarım saat sohbet etme ortamı oluşsun istiyoruz.” Dedi.
Projenin adının “Annem Varsa Ben de Varım” olduğunu ancak bazı çocukların annesinin olmadığına dikkat çeken Vali Gül, Annenin aslında aileyi temsil ettiğini belirterek, “Anne derken, aslında aynı zamanda babayı, anneanneyi, babaanneyi, kardeşi kastediyoruz. Bunu böyle algılamak lazım. Bizim aile üyelerinin birbirleriyle iletişim içerisinde olması bu projede önemsediğimiz bir şey. Onun dışında bu projede yazma var. Yani sadece okumuyoruz yazıyoruz.” İfadelerini kullandı.
 
Vali Gül, konuşmasının ardından Yazar İlhan Akın’a plaket takdim etti. Daha sonra Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi üyesi öğrencilere kitap dağıtım töreni gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Kutluhan Enişte’ye kitabını Vali Davut Gül takdim etti. Meclis üyesi öğrenci Bilgenur Çınar ise kitabını Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un elinden aldı. Meclis üyesi öğrenciler Melikşah Yiğit ve Hanzade Nevin Özsoy’a ise kitaplarını Yazar İlhan Akın takdim etti. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/kadi-burhaneddin-ogrenci-meclisleri-projesi-kapsaminda-gerceklestirilecek-annem-varsa-ben-de-varim-projesinin-tanitim-toplantisi-yapildi/icerik/2352 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.