“Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde” İsimli Kitap Okuma Yarışması Düzenlenecek.

“Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde”  İsimli Kitap Okuma Yarışması Düzenlenecek.

“Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde” İsimli Kitap Okuma Yarışması Düzenlenecek.

“Sivas Kongresinin 100. Yılı”  etkinlikleri çerçevesinde, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen 2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi kapsamında “Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde”  isimli kitap okuma yarışması düzenlenecek.
24 Mart Pazar günü Saat 10.00’da il genelinde belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecek yarışmaya ortaokullardan katılan öğrenciler Yavuz Bahadıroğlu’nun “Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale” eserini, lise öğrencileri ise Mehmet Niyazi’nin“Çanakkale Mahşeri ” eserlerini okuyarak katılacaklar.
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ortaokul 6, 7. ve 8. ve lise 9. 10. 11. ve 12. sınıflarda öğrenim gören tüm öğrencilerin nitelikli eserlerle buluşmalarını sağlayacak yarışma ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Savaşçı: “Sayın Valimiz Salih Ayhan’ın talimatları doğrultusunda gerçekleştireceğimiz bu yarışma ile öğrencilerimizin ülkemizin tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Çanakkale Zaferi hakkında güvenilir kaynaklardan bilgi edinmelerini, millî ve evrensel değerleri tanımalarını ve bu değerlere önem vermelerini amaçlıyoruz.” Dedi.
Yarışmada dereceye giren öğrencilerin son derece anlamlı bir ödülle taltif edileceklerini belirten Savaşçı, “Bu yıl Çanakkale’nin 104’üncü yıldönümü. Bunun için bizlerde ortaokullardan dereceye giren ilk 104 öğrenci ve liselerden dereceye giren ilk 104 öğrenci (toplam 208 öğrenci) 2019 yılı nisan ayı içerisinde Çanakkale gezisine götüreceğiz.” İfadelerini kullandı.
Bugüne kadar 9894 öğrencinin sınava girmek için müracaat ettiği yarışmaya başvurular 11 Mart 2019 Pazartesi mesai bitimine kadar okul müdürlüklerinden yapılacak.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/okuyan-genclik-ecdadinin-izinde-isimli-kitap-okuma-yarismasi-duzenlenecek/icerik/3240 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.