“Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde” Kitap Okuma Yarışmasında Sınav Heyecanı Yaşandı.

“Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde”  Kitap Okuma Yarışmasında Sınav Heyecanı Yaşandı.

“Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde” Kitap Okuma Yarışmasında Sınav Heyecanı Yaşandı.

“Sivas Kongresinin 100. Yılı”  etkinlikleri çerçevesinde, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen 2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi kapsamında “Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde”  isimli kitap okuma yarışması düzenlendi.
İl genelinde 10 bin 194 lise ve ortaokul öğrencisinin müracaat ettiği yarışma için bugün saat 10.00’da il merkezi ve ilçelerde belirlenen 214 okulda 533 gözetmen eşliğinde sınav gerçekleştirildi. Sınava ortaokul öğrencileri Yavuz Bahadıroğlu’nun “Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale” eserini, lise öğrencileri ise Mehmet Niyazi’nin “Çanakkale Mahşeri ” eserlerini okuyarak katıldı.
Yarışma ile ilgili değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı,  “Birkaç aydır öğretmenlerimiz öğrencilerini bu yarışmaya hazırlıyorlardı. Bugün de sorunsuz bir şekilde sınavımızı gerçekleştirdik.” Dedi.
 
Valimiz Salih Ayhan’ın talimatları doğrultusunda gerçekleştirilen yarışma kapsamında sınavda dereceye giren öğrencilerin son derece anlamlı bir ödülle taltif edileceklerini belirten Savaşçı, “Bu yıl Çanakkale Deniz Zaferinin 104’üncü yıldönümü. Bu kapsamda ortaokullardan dereceye giren ilk 104 öğrenci ve liselerden dereceye giren ilk 104 öğrencimiz olmak üzere toplam 208 öğrencimizi nisan ayı içerisinde Çanakkale gezisine götüreceğiz. Ben tüm öğrencilerimiz adına bu anlamlı yarışmayı düzenlememizi sağlayan Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/okuyan-genclik-ecdadinin-izinde-kitap-okuma-yarismasinda-sinav-heyecani-yasandi/icerik/3309 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.