“Peygamberimizin Hayatı 7” Ders Kitabı Sivas’ta yazılacak.

“Peygamberimizin Hayatı 7” Ders Kitabı Sivas’ta yazılacak.

“Peygamberimizin Hayatı 7” Ders Kitabı Sivas’ta yazılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, “Peygamberimizin Hayatı 7” ders kitabının Sivas’ta yazılmasına karar verdi. Bu kapsamda Sivas’ta Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mehmet Ar Başkanlığında kitap yazım komisyonu oluşturuldu. Kitap yazımı için çalışmalarına başlayan komisyon, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy Başkanlığı’nda değerlendirme toplantısı düzenledi. Sivas Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Altınsoy’un yanı sıra komisyonda görev alan bakanlık yetkilileri ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mehmet Ar ile komisyonda görevli öğretmenler katıldı.
 
Programda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, komisyon üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Altınsoy, böyle bir çalışmanın Sivas’ta gerçekleştiriliyor olmasının son derece önemli olduğunu belirtti.
Toplantıda bakanlık uzmanları, çalışma programı ve kitap hazırlık süreci hakkında bilgilendirmede bulundu.
 
Sivas’ta oluşturulan komisyon tarafından hazırlanacak “Peygamberimizin Hayatı 7” ders kitabının 31 Aralık 2017 tarihine kadar tamamlanması bekleniyor. Ders Kitabı için MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından basım aşamasına geçilecek. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/peygamberimizin-hayati-7-ders-kitabi-sivasta-yazilacak/icerik/2182 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.