“Sanatın Birleştirici Gücü” Projesinin Tanıtımı Yapıldı

“Sanatın Birleştirici Gücü” Projesinin Tanıtımı Yapıldı

Erasmus+Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (KA229) Projesi Kapsamında Hayata Geçirilen “Sanatın Birleştirici Gücü” Projesinin Tanıtım Toplantısı Yapıldı. Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirilen programa Sivas Valisi Salih Ayhan, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürümüz Mesnet Aras, proje yürütücüsü Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi Müdürü Ali Özel, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açış konuşmasını Okul Müdürü Özel yaptı. Proje hakkında bilgi veren Özel, “Projemizin konusu özellikle sanat olarak belirlendi. Çünkü sanat, kültürler arası farlılıkların keşfedilmesi ve benimsenmesinde önemli bir araçtır. Amacımız kültürler arası ön yargıları kırmak ve daha yaşanılabilir bir dünya oluşturmaktır´´ dedi.
Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Salih Ayhan ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Bu toplantıya sosyal medya üzerinden öğrencilerimizin daveti ile katıldığımı belirtmek isterim. Birçok programda bulunuyorum ama en huzurlu olduğum programlar öğrencilerin bulunduğu programlardır. Çünkü onların önce gönüllerine ardından akıllarına girmemiz gerekir. Bu sayede dünyayı yaşanabilir bir hale getireceğimize inanıyorum. Bu projede emeği geçen Okul Müdürüme, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Sivas, birçok medeniyete başkentlik yapmış önemli ve tarihi bir şehirdir. Yurtdışından gelen her misafir öğrencinin buradan ayrıldıktan sonra bir gönül elçisi olacağına inanıyorum. Küreselleşen dünyada teknoloji insanları birbirine yaklaştırdı ve birbirimizi daha da yakından tanıma şansı verdi. Dolayısıyla birbirimizin kültürünü öğrenerek dünyayı daha da yaşanabilir bir hale getireceğiz. Burada gördüm ki öğrencilerimiz çok heyecanlı, onların heyecanı hep baki kalsın. Yolunuz açık, projeniz başarılı olsun. Sivas valisi olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.”dedi.
Vali Ayhan’ın konuşmasının ardından proje yürütücüsü okulun tanıtımı gösterime sunuldu. Ardından halk oyunları gösterileri sahnelendi. Projede yer alan ülkelerden gelen misafirlere çiçek takdim edilmesinin ardından program sona erdi.
  
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/sanatin-birlestirici-gucu-projesinin-tanitimi-yapildi/icerik/2990 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.