“Tarımda ve Beslenmemizde Bakliyatların Önemi” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

“Tarımda ve Beslenmemizde Bakliyatların Önemi” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

“Tarımda ve Beslenmemizde Bakliyatların Önemi” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Lider Çocuk Tarım Kampı Kompozisyon Yarışması ödül töreni yapıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen törene, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Musa Kalebayır, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Celal Karahan, Milli Eğitim Şube Müdürümüz İsmail Uyar, öğretmen, öğrenci ve diğer kurum temsilcileri katıldı.
 
BU YIL 80 ÖĞRENCİ KAMP YAPTI
İlköğretim 4. Sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenirliği hakkında bilgi vermek amacıyla gerçekleştirilen kamp etkinliğine bu yıl Sivas’tan 20’si Rauf Orbay, 20’si Kızılırmak İlkokulu’ndan toplam 40 öğrenci katıldı. Geçen yıl ülke çapında 2 bin öğrencinin katıldığı programa, Sivas’tan 25 öğrenci katılmıştı. Kamp programı kapsamında öğrenciler çeşitli gıda üretim işletmelerini gezdi. Ayrıca öğrencilere; bitki yetiştirme, doğal kaynakların korunması ve sürdürülebilirliği, sağlıklı beslenme, güvenilir gıda, tarımsal kuraklık ve su kaynaklarının düzenli kullanılması, iyotlu tuz kullanımının önemi, tarımın önemi, ülkemizde ve ilimizde tarımın durumu, kuru baklagillerin tarımsal açıdan önemi, besin değeri ve pişirilme yöntemleri ile hayvancılık konularında eğitimler verildi.
KOMPOZİSYON YARIŞMASI DÜZENLENDİ
2016 yılının “Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından “Uluslararası Bakliyat Yılı” ilan edilmesi sebebiyle kampa katılan öğrencilerin bakliyat bilinci yükselterek, bakliyatın sağlık ve beslenmedeki önemini vurgulamak ve çevresel sürdürülebilirliğin sağlanmasına yardımcı olmak amacıyla eğitimler verildi. Bu eğitimlerin ardından “Tarımda ve Beslenmemizde Bakliyatların Önemi” konulu kompozisyon yarışması düzenlendi. Yarışma sonrasında yapılan değerlendirmede Kızılırmak İlkokulu 4/F sınıfı öğrencisi Zeynep Topçu birinci, Rauf Orbay İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Hanne Meryem Çoban ikinci, Rauf Orbay İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Kerem Çoruş üçüncü oldu.
ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Öğrencilere ödüllerini Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Celal Karahan, Milli Eğitim Şube Müdürümüz İsmail Uyar ile öğretmenler Zafer Bozkurt ve Leyla Şişeci tarafından takdim edildi. Programda tüm öğrencilere katılım belgesi, kitap, defter ve kalem setinden oluşan hediyeler verildi.

 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/tarimda-ve-beslenmemizde-bakliyatlarin-onemi-konulu-kompozisyon-yarismasinda-dereceye-giren-ogrenciler-odullendirildi/icerik/1475 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.