“Teksas’tan Hakikate Yolculuk” kitabının yazarı Najla Tammy Kepler Sivas’ta öğrencilerle bir araya geldi.

“Teksas’tan Hakikate Yolculuk” kitabının yazarı Najla Tammy Kepler Sivas’ta öğrencilerle bir araya geldi.

“Teksas’tan Hakikate Yolculuk” kitabının yazarı Najla Tammy Kepler Sivas’ta öğrencilerle bir araya geldi.

“Teksas’tan Hakikate Yolculuk” kitabının yazarı Najla Tammy Kepler Sivas’ta öğrencilerle bir araya geldi. Sivas Farabi Gençlik Merkezi’nin daveti üzerine kente gelen Yazar Najla Tammy Kepler, Halis Gülle Anadolu Lisesi’nde söyleşi gerçekleştirdi. Programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç da katıldı.
19 yaşında Müslüman olmaya karar veren Najla Tammy Kepler, söyleşide hayat hikâyesinden kesitlerle neden İslamiyet’i seçtiğini, Müslüman olduktan sonra karşılaştığı zorluk ve güzellikleri öğrencilerle paylaştı. 2005 yılında kendisini çok etkileyen Türkiye’ye yerleştiğini belirten Kepler, Amerika’daki yaşam tarzından örnekler vererek, insanların içki, kumar, madde bağımlılığı, cinsellik gibi birçok aykırı olumsuzlukla iç içe yaşadıklarını söyledi. İnsanlığı bu tür olumsuzluklardan arındıran İslam dinini tanıdıkça, daha çok büyülendiğini ve insanı insan yapan manevi yönleri keşfettiğini belirten Kepler, diğer dinlerde cevap bulamadığı soruların cevabını İslamiyet ile bir bir bulmaya başladığını söyledi. Anlattıkları ve hayat hikâyesiyle büyüleyen Kepler, söyleşi sonrasında öğrencilerden büyük alkış aldı. Kepler daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, program sonrasında Kepler’e teşekkür ederek çiçek takdim etti. Kepler ise Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’a imzalı kitabını hediye etti.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/teksastan-hakikate-yolculuk-kitabinin-yazari-najla-tammy-kepler-sivasta-ogrencilerle-bir-araya-geldi/icerik/1891 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.