1-7 Mayıs Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası dolayısıyla program düzenledi.

1-7 Mayıs Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası dolayısıyla program düzenledi.

1-7 Mayıs Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası dolayısıyla program düzenledi.

Yunus Emre Ortaokulu, 1-7 Mayıs Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası dolayısıyla program düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Ahmet Sevim, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Sevim ve Okul Müdürü Erdoğan Polat, günün anlam ve önemini belirten kısa birer konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından öğrencilerden oluşan tiyatro ekibi, Yunus Emre’yi anlatan tiyatro oyunu sahneledi. Yunus Emre’nin hayatından kesitler ve nefsi ile olan mücadelesinin anlatıldığı tiyatro oyunu, izleyicilerden büyük alkış aldı. Tiyatro oyununun ardından öğrenciler tarafından Yunus Emre şiirleri okundu. Daha sonra yine öğrencilerden oluşan koro tarafından semazenler eşliğinde ilahiler seslendirildi.
 
Programın son bölümüne ise ana sınıfı öğrencilerin “Türkiyem” gösterisi damga vurdu. Birlik ve beraberlik mesajının verildiği gösteride, öğrenciler Türkiye’nin yedi bölgesini simgeleyen harita parçalarını taşıyarak yöresel halk oyunlarını sahneledi. Öğrenciler gösterinin finalinde, her bölgenin parçasını bir araya getirerek Ay Yıldızlı Türkiye haritası oluşturdu. Öğrencileri, gösterisi büyük alkış aldı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/1-7-mayis-yunus-emre-kultur-ve-sanat-haftasi-dolayisiyla-program-duzenledi/icerik/1385 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.