10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında özel eğitim öğrencileri tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında özel eğitim öğrencileri tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında özel eğitim öğrencileri tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında özel eğitim öğrencileri tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında öğrencilerin hazırladığı ürünlerden oluşan el sanatları sergisinin de açılışı gerçekleştirildi.
Programa, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Dursun Yıldırım, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Anakız Yörük, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy; “Biz, ‘Feda Edilecek tek bir fert yoktur’ anlayışı içinde çalışıyoruz. Bu kapsamda farkındalık oluşturmak ve dikkat çekmek için bu tip programlar yapıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, özel eğitim veren kurumlarımızla 7/24 elimizden geldiği kadar çocuklarımıza eğitim verebilmek için gayret sarf ediyoruz. Bu kapsamda kaynaştırma eğitimi veren okullarımız, sınıflarımız var. Destek eğitimi veren okullarımız, sınıflarımız var. Özel eğitim sınıflarımızı oluşturmuş durumdayız. Bu okullarımızda, sınıflarımızda özel çocuklarımızın diğer akranlarından geri kalmamaları için gerekli bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz ve çok şükür eksikliklerini de tamamlıyoruz ”dedi.
Öğretmenliğin zor bir meslek olduğunu belirten Altınsoy, özel eğitim veren öğretmenlerin ise işinin daha zor olduğunu kaydetti.
Altınsoy’un konuşmasının ardından Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan tüm anneler adına engelli çocuğu olan Huriye Oyan’a Anneler Günü dolayısıyla çiçek takdim etti. Daha sonra özel eğitim öğrencileri tarafından çeşitli gösteriler sahnelendi. Programın sonunda Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından özel eğitim öğretmenleri arasında düzenlenen “Özel Eğitim Öğrencilerinin Başarı Hikâyeleri” adlı öykü yarışmasında dereceye giren öğretmenlerin ödülleri verildi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/10-16-mayis-engelliler-haftasi-kapsaminda-ozel-egitim-ogrencileri-tarafindan-cesitli-etkinlikler-gerceklestirildi/icerik/1991 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.