2017-2018 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemi başladı.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemi başladı.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemi başladı.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemi açılış programı Fevzipaşa İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Programa Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Müdür Yardımcımız Ayhan Bülbül, Şube Müdürümüz Mehmet Başcil, Okul Müdürü Mustafa Demir, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
 
Program öğrenciler tarafından okunan şiirlerle başladı. Daha sonra bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, birinci dönemde olduğu gibi ikinci dönemde de eğitim-öğretime katkı sağlayacak çeşitli projelerin uygulanacağını söyledi.
Altınsoy şu ifadeleri kullandı:
“Birinci dönemde olduğu gibi bu dönemde de yine derslerinizin iyi olması için gerekli gayreti bütün öğretmenlerimiz gösterecektir. Bunun yanında sizlerin daha iyi eğitilmesi için çok çeşitli, plan ve programlar yaptık. İkinci dönemin başında sizleri ve sizlerin şahsında ilimizdeki tüm öğrencilerimizi selamlamak için burada bulunuyoruz.  Sayın Valimizin önderliğinde Sivas’ta çok önemli projelere imza atıyoruz. Bunlardan en önemlisi Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri. Bu meclisler inşallah her okulda, okulların ihtiyaçlarına göre projeler geliştirecek ve çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanması için gayret edecekler. Ben, ikinci dönem açılışında bizlerle birlikte olan Sayın Valimize teşekkür ediyor, çalışma arkadaşlarıma ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” Dedi.
Sivas Valisi Davut Gül ise Kadıburhaneddin Öğrenci Meclisleri projesinin önemine değindi.
Vali Gül, “2017-2018 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin ilk gününde sizlerle birlikte olmak istedik. İlk dönemin sonunda, bu okulumuzda karne dağıtacaktık fakat kar tatili dolayısıyla bunu gerçekleştiremedik. Bu nedenle ikinci dönemin ilk gününde sizlerle bir araya gelmek istedik. Milli Eğitim Müdürümüzün de söylediği gibi Sivas’ta ikinci dönemde de birçok proje uygulanacak. Ama hiç şüphesiz bunların içinde en önemsediğimiz proje Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri. Neden bu projeyi önemsiyoruz? Çocuklarımızın öz güveninin oluşması, öğretmenlerimizin öğrencilerimize ağabeylik, ablalık ve rehberlik yapmaları, öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilmeleri için. Çağımızın en önemli problemi iletişimsizliktir. İletişim araçları arttıkça, aile içi iletişimsizlik daha da artıyor. Çocuk anne ve baba ile babaanne ile konuşmuyor. Bu kitap okuma projelerimizde ki esas olan ailede ki muhabbetin artması. Aile ile okul arasındaki, öğretmenler arasındaki iletişimin artması.”
Okul güvenliğini de çok önemsediklerini belirten Vali Gül, bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalara da değindi. Vali Gül; “Bu kapsamda okul güvenlik görevlileri temin edildi. 70 okulumuza kamera sistemi takılıyor. İnşallah 30’da ilave ettik. Bununla beraber 100 okulumuza kamera sistemi takıp bunu emniyet kent güvenlik sistemine entegre edeceğiz. Onun dışında Okulların etrafındaki metruk binaların yıkımı başladı. Kalanlar da yıkılacak. Servislerle ilgili bir düzenleme yapıldı. Her şey çocuklarımızın, velilerimizin yüzünün gülmesi, öğretmenlerimizin birikimlerinin öğrencilere daha iyi aktarması için. Ben, 2017-2018 yılı eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde öğretmenlerimize, öğrencilerimize başarılar diliyorum. İnşallah, ikinci dönemimiz birinci dönemimizden daha iyi olur.” İfadelerini kullandı.
 
Vali Gül konuşmasının ardından öğrenci ve öğretmenlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Vali Gül daha sonra Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ile birlikte sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/2017-2018-egitim-ogretim-yili-ikinci-donemi-basladi/icerik/2418 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.