2017-2018 eğitim-öğretim yılı Okul Müdürleri Sene Başı Değerlendirme Toplantısı Sivas Valisi Davut Gül başkanlığında yapıldı.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı Okul Müdürleri Sene Başı Değerlendirme Toplantısı Sivas Valisi Davut Gül başkanlığında yapıldı.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı Okul Müdürleri Sene Başı Değerlendirme Toplantısı Sivas Valisi Davut Gül başkanlığında yapıldı.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı Okul Müdürleri Sene Başı Değerlendirme Toplantısı Sivas Valisi Davut Gül başkanlığında yapıldı.
Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Gül’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Müdür Yardımcılarımız Dursun Yıldırım, Harun Tan, Celal Karahan ve Ahmet Sevim ile şube müdürlerimiz, merkez ve merkeze bağlı köylerde bulunan okulların müdürleri katıldı.
Programda konuşan Sivas Valisi Davut Gül, okul müdürlerinden görev ve sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getirmelerini istedi. Sivas’ta eğitim-öğretimde her geçen gün yükselen bir ivme bulunduğunu belirten Vali Gül, bu ivmenin daha da artırılması ve süreklilik arz etmesi gerektiğini söyledi. Vali Gül, burada en büyük görevin ise okul müdürleri ve öğretmenlere düştüğünü belirtti.
Sivas’ın Milli Eğitim Bakanlığı politikalarının en iyi uygulandığı il olması gerektiğini belirten Vali Gül, okul öncesi eğitim zorunlu olmadan Sivas’ın istenilen seviyeye ulaşması gerektiğinin altını çizdi.
Vali Gül; “Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim politikalarının en iyi uygulandığı şehir olmamız lazım. Birincisi okul öncesi eğitim zorunlu olmadan bizim bunu istenilen seviyeye getirmemiz lazım. Bununla ilgili sıkıntı fiziki eksikliklerse tespit edip yeni ana sınıfları, anaokulları yapmamız lazım. Öğretmense ücretli öğretmen bulmamız lazım. Başka bir şeyse bir şekilde onları çözüme kavuşturmamız lazım. Ama olmazsa olmaz bizim okul öncesi eğitimde Türkiye’de en çok okullaşma oranının olduğu şehir olması lazım. Hiçbir mazeretimiz olmadan bunu yerine getirmemiz gerekiyor.” İfadelerini kullandı.
Okul ve servis güvenliği, okulların bakım ve onarımı, yeni yatırımlar ve planlanan çalışmalar üzerine de değerlendirmelerde bulunan Vali Gül, daha sonra okul müdürlerinin, görüş öneri ve taleplerini dinledi. Vali Gül daha sonra toplantıdan ayrıldı.
Toplantının ikinci oturumu ise Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy başkanlığında devam etti.
Altınsoy, “Sayın Valimiz de ifade etti; Milli Eğitim Bakanımızın Sivaslı olması, Sivas ile ilgilenmesi, Sivas ile ilgili ne istiyorsak elinden geldiği kadar devletin imkânlarını seferber etmesi bir şans. Aynı zamanda Sayın Valimizin eğitimle bu kadar yakından ilgilenmesini, okullara gitmesini, problemlerimizi birinci ağızdan öğrenmesi ve çözüm için gayret göstermesini de ayrı bir şans olarak değerlendiriyorum. O açıdan, iki şansı beraber yaşıyoruz. Bunu da bizim lehimize çevirmemiz lazım. Hem Valimize, hem Bakanımıza hemen ulaşabiliyor, sorunlarımızı iletebiliyoruz. Gerekirse davet edildiği yere de gidiyor. Bir öğrencimiz de davet etse Sayın Valimiz oraya gidiyor. Bir o kadar da bizim gayret etmemiz, çalışmamız ve her an tetikte olmamız gerekiyor.” Dedi.
 
Altınsoy’un konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz sorumluluk alanları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Toplantının son bölümünde okul müdürlerinin talep ve önerileri değerlendirildi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/2017-2018-egitim-ogretim-yili-okul-mudurleri-sene-basi-degerlendirme-toplantisi-sivas-valisi-davut-gul-baskanliginda-yapildi/icerik/2215 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.