2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi Ders Yılı Açılış Töreni, Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulunun Yeni Binasında Gerçekleştirildi.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi Ders Yılı Açılış Töreni, Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulunun Yeni Binasında Gerçekleştirildi.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi Ders Yılı Açılış Töreni, Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulunun Yeni Binasında Gerçekleştirildi.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi Ders Yılı başladı. Sivas’ta, yeni eğitim öğretim yılının startı Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen törenle verildi. Törene TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı, eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, il protokolü, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
 
Programın açış konuşmasını Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, gerçekleştirdi. Yeni eğitim-öğretim yılı ve hizmete açılan Şems-i Sivasi Ortaokulu binasının hayırlı uğurlu olmasını dileyen Savaşçı, “İlimizde bugün itibari ile resmi ve özel 647 kurumda yaklaşık 9 bin eğitim neferi öğretmenimiz ülkemizin yarınlarını imar etmek için 131 bin 363 öğrencilerimizle buluştular.  Tabi böyle bir buluşmayı sağlamak için idarecisiyle, öğretmeni ile memur ve hizmetlisi ile tüm eğitim camiamız yoğun gayret sarf ettiler. Bu özverili çalışmaları neticesinde öğrencilerimiz temiz ve nezih okullarda ücretsiz ders kitaplarını masalarında hazır bularak eğitime başladılar. Tüm bu gayretler, Sayın Bakanımızın pek çok kez dile getirdiği  “her daim sözü hak ve yüzü ak olan bir neslin” yetişmesi içindir.” İfadelerini kullandı.
Savaşçı’nın ardından Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali Davut Gül ve TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı İsmet Yılmaz’da birer konuşma yaptı. Yılmaz, konuşmasında yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, Türkiye’nin eğitim alanında geldiği nokta ve yapılan çalışmalara değindi. Sivas’ta yapılan eğitim yatırımlarına da dikkat çeken Yılmaz, Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu’nun da bu yatırımlardan biri olduğunu belirterek, yeni okul binasının Sivas’a hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Yılmaz, konuşmasının ardından Vali Gül, Başkan Aydın ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşç’nın katılımı ile Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışını gerçekleştirdi. Yılmaz ve protokol üyeleri daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Yılmaz, daha sonra protokol üyeleri ile birlikte okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/2018-2019-egitim-ogretim-donemi-ders-yili-acilis-toreni-sems-i-sivasi-imam-hatip-ortaokulunun-yeni-binasinda-gerceklestirildi/icerik/2818 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.