23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Sivas’ta Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Sivas’ta Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Sivas’ta Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Sivas’ta Coşkuyla Kutlandı. Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Beypınar İlkokulu ve Ortaokulunca Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programa Valimiz Salih Ayhan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, protokol üyeleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Valimiz Ayhan, programı temsili olarak makam koltuğuna oturan Hafik Adem Yavuz Yatılı Bölge Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Sıla Kavak ile birlikte izledi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda öğretmen, öğrenci ve Beypınarlı  vatandaşların rol aldığı “Bayrağın Yükselişi” adlı kısa film gösterime sunuldu. Daha sonra Sınıf Öğretmeni Özge Dilek tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirildi. Dilek’in konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, çeşitli oyun ve gösteriler sahnelendi. Valimiz Ayhan ve protokol üyeleri programın sonunda tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami-sivasta-coskuyla-kutlandi/icerik/3390 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.