24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Paşabahçe Mesire Alanındaki Ağaçlandırma Bölgesinde Fidan Dikme Etkinliği Gerçekleştirildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Paşabahçe Mesire Alanındaki Ağaçlandırma Bölgesinde Fidan Dikme Etkinliği Gerçekleştirildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla Paşabahçe Mesire Alanındaki Ağaçlandırma Bölgesinde Fidan Dikme Etkinliği Gerçekleştirildi.

Sivas’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Paşabahçe mesire alanındaki ağaçlandırma bölgesinde fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. Sivas Belediyesinin düzenlediği programa Valimiz Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve eşi İlkay Bilgin, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, il protokolünün önde gelen isimleri, öğretmenler ve aileleri katıldı.
Programda öğretmenler adına Ziya Gökalp Ortaokulu Müdürü Aydın Yılmaz, kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.  Yılmaz’ın ardından konuşan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, program vesilesi ile tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.
Bu etkinliğin her yıl devam edeceğini belirten Bilgin, şu ifadeleri kullandı:
“11 Kasım’da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığımız koordinesinde Türkiye’de 11 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Biz de Sivas Belediyesi olarak eli öpülesi öğretmenlerimizin anısına her yıl tekrarlayarak Sivas merkezde görev yapan öğretmen sayımız kadar fidanı toprakla buluşturmak adına bu töreni gerçekleştiriyoruz. İnşallah, bu etkinlikle 6 bin fidanı toprakla buluşturup il merkezinde görev yapan her bir öğretmenimiz adına bir fidan dikmiş olacağız. Öğretmenlerimiz bizleri, Türkiye’ye hizmet eden kadroları yetiştiren, Türkiye’nin gelişmesi noktasında gayret sarf eden, fedakârca çalışan bir meslek grubumuz. Hepimizde hakları vardır. Ben Tüm öğretmenlerimizden haklarını helal etmelerini istiyorum.”
“ÖĞRETMENLER GELECEĞİMİZİN MİMARLARIDIR”
Daha sonra konuşan Valimiz Salih Ayhan, toplumumun değişimi, dönüşümü, geleceğe güzel bir miras, güzel bir ülke bırakmanın mimarının öğretmenler olduğunu söyledi. Ayhan; “Öncelikle tüm öğretmenlerimize sağlıklı, sıhhatli uzun ömürler diliyorum. Vatan, millet sevgisini çocuklarımızın gönlüne nakşedip, bu ülkenin ezeli ve ebedi Türk yurdu olmasını sağlayan öğretmenlerimizi saygıyla yad ediyorum. Belediyemizin böylesine anlamlı ve güzel bir program icra etmesini takdir ediyorum. Böyle bir ağaçlandırma etkinliğini; hem öğretmelerimize verilen değer, hem doğaya duyulan sevgi, hem de belediyemizin felsefesini nakşetmek açısından önemli görmekteyiz. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, etkinliği düzenleyen Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgin ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum.” Dedi.
Valimiz Ayhan ve Başkan Bilgin, konuşmaların ardından öğretmenlerle birlikte fidan dikti. Etkinlik kapsamında 6 bin fidan toprakla buluşturuldu.

 
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/24-kasim-ogretmenler-gunu-dolayisiyla-pasabahce-mesire-alanindaki-agaclandirma-bolgesinde-fidan-dikme-etkinligi-gerceklestirildi/icerik/3813 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.