3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Vali Zübeyir Kemelek İlk ve Ortaokulu’nda Program Düzenlendi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Vali Zübeyir Kemelek İlk ve Ortaokulu’nda Program Düzenlendi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Vali Zübeyir Kemelek İlk ve Ortaokulu’nda Program Düzenlendi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Vali Zübeyir Kemelek İlk ve Ortaokulu’nda program düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde gerçekleştirilen programda hayırsever gurbetçiler tarafından gönderilen 14 akülü engelli aracı sahiplerine teslim edildi. Programa Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, müdürlüğümüzün destekleri ile akülü araçların engelli vatandaşlara ulaşmasına katkı sağlayan hayırsever İbrahim Öztürk, Okul Müdürü İbrahim Çetin, engelli vatandaşlar ve aileleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinden oluşan halkoyunları ekibi gösteri sundu. Gösterinin ardından Vali Zübeyir Kemelek İlkokulu öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı ve şiirler okundu. Daha sonra özel eğitim sınıfı öğrencilerince hazırlanan skeç sahnelendi. Program, özel eğitim sınıfı öğrencilerince hazırlanan koro çocuk şarkıları ile sona erdi.
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, programın sonunda yurt dışındaki hayırsever vatandaşlarca gönderilen akülü araçların Sivas’taki engelli vatandaşlara ulaşmasına katkı sağlayan hayırsever İbrahim Öztürk’e teşekkür plaketi takdim etti. Daha sonra akülü engelli araçları için kura çekimi gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve engelli vatandaşların yüzünü güldüren hayırsever vatandaşlara, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/3-aralik-dunya-engelliler-gunu-dolayisiyla-vali-zubeyir-kemelek-ilk-ve-ortaokulunda-program-duzenlendi/icerik/2995 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.