Aday Öğretmenlerle Bir Araya Gelen Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Öğrencilerinizin Yüreğine Dokunun ve Onların Hayatında İz Bırakın” Dedi.

Aday Öğretmenlerle Bir Araya Gelen Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Öğrencilerinizin Yüreğine Dokunun ve Onların Hayatında İz Bırakın” Dedi.

Aday Öğretmenlerle Bir Araya Gelen Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Öğrencilerinizin Yüreğine Dokunun ve Onların Hayatında İz Bırakın” Dedi.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanan program kapsamında Sivas’ta görev yapan aday öğretmenlere yönelik düzenlenen “Aday Öğretmen Yetiştirme Programı” devam ediyor. Aday öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüğümüzce planlanan program kapsamında; “Dünden Bugüne Öğretmenlik, Etkili İletişim ve Sınıf Yönetimi, Afet Eğitimi, Ulusal ve Uluslar arası Eğitim Projeleri ve Örnek Projeler, İnsani Değerlerimiz ve Meslek Etiği, Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci” gibi bir çok konu başlığında eğitim seminerine katılıyor.
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, bu kapsamda Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirilen seminer programında aday öğretmenlerle bir araya geldi. Şube Müdürümüz Ayhan Bülbül tarafından gerçekleştirilen “Dünden Bugüne Öğretmenlik” konulu seminerin ardından aday öğretmenlere hitap eden Savaşçı, Sivas’ta eğitim alanında yürütülen proje ve çalışmalara değindi.
Her alanda gelişen ve kalkınan Türkiye’de eğitim alanında da önemli gelişmeler yaşandığını belirten Savaşçı, son yıllarda Sivas’a yaklaşık 700 milyon liralık eğitim yatırımı yapıldığını, öğretmen açığının neredeyse bulunmadığını ve yüzde 96 doluluk oranına erişildiğini söyledi.
Sivas’ın son yıllarda inşa edilen modern ve donanımlı eğitim yuvaları ile altyapı ve fiziki anlamda çok iyi bir noktaya ulaştığını söyleyen Savaşçı, eğitimde istenilen başarıyı yakalayabilmek için de Sivas Valiliği himayesinde birçok proje ve çalışmanın hayata geçirildiğini belirtti.
Akademik başarıyı artırmaya yönelik başlatılan Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi’ne değinen Savaşçı, proje kapsamında oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile öğrencilere eğitim desteği verildiğini söyledi. Bunun yanı sıra Spor Sivas ve Sanat Sivas gibi önemli projelerin de uygulandığını belirten Savaşçı, “çocuklarımızı sadece akademik  olarak geleceğe hazırlamıyoruz. Bizim amacımız, çocuklarımızı sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de geliştirerek en iyi seviyeye getirmektir. Tüm bunları gerçekleştirebilmemiz için öğretmenlerimizin gayretine, desteğine ihtiyacımız var.” Dedi.
“ÖĞRENCİLERİNİZİN YÜREĞİNE DOKUNUN, İZ BIRAKIN”
Konuşmasında öğretmenlik mesleğinin önemine de vurgu yapan Savaşçı, aday öğretmenlere önemli mesajlar verdi.
Savaşçı, şu ifadeleri kullandı:
“Sizler; zor ve vebali büyük olan bir mesleğin mensupları oldunuz. Bugün sizlere emanet edilen çocuklarımız yarın ülkemizin geleceğine yön verecekler. Dolayısıyla bunun vebali ve sorumluluğu çok büyük. Öğrencilerinizin yüreğine dokunun. Onları sık sık evlerinde ziyaret edin, velilerimizle diyalogunuzu güçlü tutun. Her öğretmen öğrencisinde bir iz bırakabilmeli, bir farkındalık oluşturabilmelidir. Çocuklarımızı bilgili, kültürlü, vatanına, milletine, bayrağına, kendi kültürüne ve ahlaki değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmeliyiz.”
Savaşçı, konuşmasının ardından bir süre aday öğretmenlerle sohbet etti.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/aday-ogretmenlerle-bir-araya-gelen-milli-egitim-mudurumuz-ebubekir-siddik-savasci-ogrencilerinizin-yuregine-dokunun-ve-onlarin-hayatinda-iz-birakin-dedi/icerik/3767 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.