Anasınıfı ve 1’inci Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Başladı

Anasınıfı ve 1’inci Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Başladı

Okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başladı. Öğrencilerin ilk ders heyecanına Valimiz Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Vali Yardımcısı Çağlar Partal ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı da ortak oldu. İlk olarak Zübeyde Hanım Anaokulunu ziyaret eden Valimiz Ayhan, Bilgin ve Savaşçı, temsili olarak ders zilini çaldı. Ayhan ve Bilgin daha sonra Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) öncülüğünde yürütülen Eko Okullar Programı kapsamında uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan “Yeşil Bayrak” ödülünü alan Zübeyde Hanım Anaokulu idareci ve öğretmenlerini tebrik ederek öğrencilerle birlikte bayrağı göndere çekti. Daha sonra sınıfları ziyaret eden Ayhan ve Bilgin, öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.
 
Valimiz Ayhan, Vali Yardımcısı Partal ve Savaşçı, daha sonra Hale Harun Kütükde İlkokulunu ziyaret etti. Okul dışında bekleyen velilerle bir süre sohbet eden Ayhan, ardından temsili olarak ilk ders zilini çaldı. Ayhan, daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diledi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/anasinifi-ve-1inci-siniflarda-yuz-yuze-egitim-basladi/icerik/4276 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.