Atık Pil Toplama kampanyasında dereceye giren Kılavuz Anaokulu öğrencileri ödüllendirildi.

Atık Pil Toplama kampanyasında dereceye giren Kılavuz Anaokulu öğrencileri ödüllendirildi.

Atık Pil Toplama kampanyasında dereceye giren Kılavuz Anaokulu öğrencileri ödüllendirildi.

Atık Pil Toplama kampanyasında dereceye giren Kılavuz Anaokulu öğrencileri ödüllendirildi.
Sivas Belediyesi ile Kılavuz Anaokulu tarafından başlatılan atık pil toplama kampanyası sona erdi. Kampanya kapsamında en çok pil toplayan öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Okul salonunda gerçekleştirilen programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Sivas Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Abdurrahman Güney, Milli Eğitim şube müdürlerimiz Abdullah Aslan ve Ayhan Bülbül ile öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda okul müdürü Serap Toraman Yıldırım kısa bir selamlama konuşması yaptı. Yıldırım: “Çevre kirliliğinin önlenmesinde atık pillerin ayrı toplanması konusunda gereken özenin gösterilmesi ve gelecek nesillere temiz çevre bırakılması açısından atık pil toplama kampanyamız büyük önem arz etmektedir.” dedi.
Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Abdurrahman Güney ise Sivas Belediyesi olarak gelecek kuşaklara daha temiz ve güvenilir bir çevre bırakmak için önemli proje ve çalışmalar yaptıklarını söyledi. Genç nesillerin de bu bilinç ile yetişmelerini önemsediklerini belirten Güney, Atık Pil Toplama Kampanyasının bu açından çok önemli olduğunu kaydetti.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise kampanyanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Altınsoy, “atık pil konusunda duyarlı olmamız gerekiyor. Çevre bizim için önemli. Bir tane pilden bir şey olmaz demeyelim, herkes doğaya bir tane pil bıraktığı zaman sonuçlarını görüyoruz. Tohumlar bozuldu ve artık ne yazık ki eski lezzetler yok. Bu nedenle çevremizi temiz tutmalı ve hepimiz gereken hassasiyeti göstermeliyiz” ifadelerini kullandı.
Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise “çevre kirliliği konusunda elimizden geldiği kadar çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalardan bir tanesi olan atık pil toplama kampanyası kapsamında Kılavuz Anaokulu öğrencileri toplamda 2 bin 137 adet atık pil topladı.” Dedi. Özaydın, bu çalışmaların devam edeceğini belirterek dereceye giren öğrencileri tebrik etti.
Konuşmaların ardından Atık Pil Toplama kampanyası ödül töreni gerçekleştirdi. Kampanyanın birincisi Semih Berat Akbaş, ikincisi Kaan Çınar ve üçüncüsü Bedirhan Başeğmez’e ödüllerini Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Ayhan Bülbül ve Abdullah Arslan ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Abdurrahman Güney takdim etti.
Program öğrenci ve velilerin hazırlamış olduğu yılsonu sergisinin açılması ile sonlandı.

 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/atik-pil-toplama-kampanyasinda-dereceye-giren-kilavuz-anaokulu-ogrencileri-odullendirildi/icerik/1971 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.