Başkanımız Eken, Belediye Başkanı Bilgin’i Ziyaret Etti

Başkanımız Eken, Belediye Başkanı Bilgin’i Ziyaret Etti

Başkanımız Eken, Belediye Başkanı Bilgin’i Ziyaret Etti

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i ziyaret ederek Taşhan çevresi, Atatürk ve Bankalar Caddesindeki Koruma Kararı ve Fuar Alanı yer tahsisi konusunda istişarede bulundu.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz yapılması planlanan Fuar alanı için düşünülen yerlerde incelemelerde bulundu. Daha sonra Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i ziyaret eden Başkanımız Eken, her zaman yanlarında olduğu, üyelerimizin sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendiği için teşekkür etti.
Başkanımız Eken, “Sivas’ta gerçekten birlikle, beraberlikle Ticaret ve Sanayi Odasıyla iş birliği için ve her zaman için sıkıntılarımızı, taleplerimizi dinleyip çözüm bulduklarından dolayı Başkanımız Hilmi Bilgin’e teşekkür ediyoruz. 2021 yılında aynı başarıyı, aynı birlik ve beraberliği devam ettireceğimize inancımız tamdır” dedi.
Atatürk ve Bankalar Caddesinde bulunan binaların koruma kapsamına alınması nedeniyle yaşanan sıkıntıyı dile getiren Başkanımız Eken, “Koruma sınırları ile ilgili üyelerimizin çok büyük sıkıntıları var. Bununla ilgili Anıtlar Kurulumuza dilekçemizi verdik. Bu anlamda belediyemizden ve başkanımızdan özellikle Anıtlar Kurulundaki toplantıda sınırın daraltılmasıyla ilgili bir talebimiz olacak. Fuar alanı yapma sözümüz olmuştu, Sayın İsmet Yılmaz Bakanımızda, Sayın Valimizde bunu desteklemişti. En başından beri Belediye Başkanımızda bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yaparız demişti. Fakat bir yıldır kamuoyunda özellikle üyelerimizden, Odamıza talepler geldi. Fuar alanı dediniz ne zaman yapacaksınız şeklinde. Belediye Başkanımıza, fuar alanını 2021 yılında belirleyeceğimiz yer tahsisi gerek Belediyemizin gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla gerek Valiliğimizin önderliğinde ne yapacaksak bugün burada kendilerine izah edip inşallah 2021 yılında fuar alanımızın Sivas’a kazandırırız diye umut ediyoruz. Başkanımıza bizi kabul ettiklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.  

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 2021 yılının ülkemiz için şehrimiz için ticaret erbabı için hayırlı uğurlu bol bereketli bir yıl olmasını temenni ediyoruz. Zor bir süreci geçirdik 2020 de tüm insanlık olarak tüm dünya olarak ülke olarak şehir olarak hepimizin malum pandemiden dolayı sıkıntılar yaşadık. Ama Allaha şükürler olsun devletimizin büyüklüğü, devletimizin milletle millet devlet kaynaşması ile birlikte gerek ülkede gerek şehrimizde bu sıkıntıyı en az şekilde hissetmeye çalıştırdık ve bunu atlattık” dedi.

BİLGİN:SİVAS TSO TÜM SEKTÖRLERİN TEMSİLCİSİ
Ticaret ve Sanayi Odamızın, şehirdeki faaliyet gösteren hemen hemen tüm sektörlerin temsilcisi bir çatı kuruluş olduğunu ifade eden Başkan Bilgin şu şekilde konuştu; “Dolayısı ile şehrin ortak hissiyatını ortak beklentisinde en iyi şekilde yukarıya ifade eden, talepleri ilgili kurum ve kuruluşlara ifade eden önemli bir sivil toplum örgütümüz. Biz yola çıkarken de bunu hep söylemiştik, şehir ile ilgili her kararı muhatapları ile ilgilileriyle istişare ederek değerlendirerek, şehrin ortak akılını, ortak hafızasını harekete geçirerek hizmet etmenin doğru olduğuna inandık. Bunda da bizim en önemli paydaşımız Ticaret ve Sanayi Odamızdır. Çünkü biraz öncede söyledim hemen hemen her sektörden ticareti, esnafı, organize sanayisi, tüccarı her seferde temsil ediyor. Bu noktada talepleriniz de bizim için önemli. Anıtlar Kurulu Müdürümüzle de görüştük Ömer Beyle de o noktada Bekir bey ile de istişare ettik. Onu inşallah gündeme alacağız. O konunun bizde takipçisiyiz. Şehrin fuar alanı ihtiyacı varsa Ticaret ve Sanayi Odamız var diyorsa, var olduğunu kabul ediyoruz. Biz, bu noktada bizim üzerimize düşen Milli Emlak noktasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bakanlığı noktasında takip edilecek hususları takip ederek, 2021 yılı içerisinde zamanın ruhuna, zamanın beklentilerine uygun bir şekilde sadece belli bir dönem kullanılacak bir alan değil işlevsel olarak her zaman her alanda şehre hizmet verecek bir eseri birlikte şehre kazandırmaya biz varız. Bu noktada bizim üzerimize düşen yerel yönetim olarak Belediye olarak yapmamız gereken ne varsa biz orada hazırız. Ben bu noktada Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza, Meclis Başkanımıza çok değerli üyelerine teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte, bizi biz yapan bu şehre değer katacak projeleri hayata geçeriz.”
 

Bu sayfada yer alan bilgiler http://www.sivastso.org.tr/haber-baskanimiz-eken-belediye-baskani-bilgin-i-ziyaret-etti-2574 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.