Başkanımız Eken; Odamız Kiracılarından 6 Ay Kira Alınmayacak

Başkanımız Eken; Odamız Kiracılarından 6 Ay Kira Alınmayacak

Başkanımız Eken; Odamız Kiracılarından 6 Ay Kira Alınmayacak

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) 2021 yılı ilk toplantısı olan Ocak ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım başkanlığında gerçekleştirildi. Aralık ayı karar özetlerini okunmasının ardından mizan ve masraf listeleri görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

2020 yılında odamız tarafından verilen hizmetlerle ilgili sunum yapan Odamız Genel Sekreteri Erol Gencer daha sonra Oda Meclisimize 2021 Yılı İş Planı’nın sunumunu yaptı.

Yılın ilk meclis toplantısının hayırlı olmasını temenni eden Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, “2021 yılında birlik ve beraberlikle güzel hizmetler sunmayı Rabbim bizlere nasip etsin” diyerek Aralık ayı faaliyetleri ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Başkanımız Eken, “Tüm Meclis Üyelerimiz adına gece gündüz demeden görev yapan Sivas için tanıtım için çalışan, büyük emek harcayan basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, bu güzel gününü kutluyorum” dedi.

STSO tarafından başlatılan ‘Alışverişini Yerel İşletmelerden Yap, Yerel İşletmene Sahip Çık’ kampanyasının ciddi farkındalık oluşturduğuna değinen Başkanımız Eken, şunları kaydetti; “Kampanyayı 4 Eylül Sanayi Sitesi’nden başlattık. Bizzat ben de üyelerimizi ziyaret ettim ve broşürlerimizi verdik. Oda personelimiz tarafından şehrin her noktasına dağıtım yapıldı. İlçelerimize de bu broşürlerimizden gönderdik. 100 Billboard ve raket ile 5 bin noktaya broşürlerimiz asıldı” dedi.

ESTAŞ ve ASELSAN Hassas Optik firmalarını başarılarından ötürü tebrik eden Başkanımız Eken, “Ticaret Bakanlığı’nın katkısı ve TİM ev sahipliğinde gerçekleştirilen 8.Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında düzenlenen İnovaLİG Ödül Töreninde İnovasyon Sonuçlarında Türkiye Şampiyonu olan ESTAŞ Eksantrik San. Tic. A.Ş.’yi ve İsmail beyi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Öte yandan TOBB tarafından hazırlanan “Türkiye’nin Hızlı Büyüyen Şirketleri – TÜRKİYE 100″ listesinde 26. sırada yer alan Odamız üyesi ASELSAN Hassas Optik Sanayi ve Tic. A.Ş.’yi ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkılarından dolayı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Başkanımız Eken, STSO eski hizmet binasının yıkım işleminin tamamlandığını belirterek, şunları kaydetti; “Bankalar Caddesinde bulunan eski hizmet binamızın yıkım işlemini tatil gününe denk getirdik ve 3 gün içerisinde tamamladık. Ben ve Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte çalışmaları yakından takip ettik. Pazar akşamı bölgede temizlik çalışmalarını yaptırarak, bölgedeki üyelerimizin esnafların rahatsız olmaması için caddeyi yıkattık. Üyelerimiz de gerek sosyal medya üzerinden gerekse Odamıza gelerek yıkım işleminde gösterdiğimiz hassasiyet nedeniyle teşekkür etti. Modern bir bina yapımı konusunda hazırlıklarımız devam ediyor.” 

Salgın sürecinde başta hizmet sektörü olmak üzere bir çok sektörün çok ciddi etkilendiğini ifade eden Başkanımız Eken, “STSO olarak bu durumdan etkilenen kiracılarımızla ilgili neler yapabiliriz diye görüşmeler yaptık. Üyelerimizin sorun ve sıkıntılarını her mecliste dile getirirken, kira desteği talep ederken STSO olarak bizim de örnek olacak bir uygulama yapmamız gerekiyordu. Bunun sonucunda da 2021 yılında odamız kiracılarından 6 ay kira almayacağız. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak Sivas için, üyelerimiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bizim arkadaşlarımızdan, personelimizden, Meclis Üyelerimizden yanlış gelmez, ben hepsine kefilim. Sivas’ın hakkını aramaya sonuna kadar devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu sayfada yer alan bilgiler http://www.sivastso.org.tr/haber-baskanimiz-eken-odamiz-kiracilarindan-6-ay-kira-alinmayacak-2573 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.