Başkanımız Eken: Tedbiri Elden Bırakmayalım

Başkanımız Eken: Tedbiri Elden Bırakmayalım

Başkanımız Eken: Tedbiri Elden Bırakmayalım

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Kontrollü Normalleşme Sürecinde rehavetin sonuçlarının daha sıkı tedbirler gelmesine neden olabileceğini belirterek, esnafları kurallara uyulması konusunda uyardı. 
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Kontrollü Normalleşme Süreci ile ilgili açıklamalarının ardından düşük riskli iller arasında yer Sivas’ta da kısıtlama tedbirleri kaldırıldı.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, herkesin daha tedbirli olmasını, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyması gerektiği konusunda uyardı.
Başkanımız Eken, “Kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte oluşacak rehavetin sonuçları çok daha ağır olabilir. Virüsün etkisini yitirmediğini unutmamamız gerekiyor. Uzun bir aranın ardından işyerlerini açan esnaflarımız, dikkatli olmalı ve kurallara son derece hassasiyet göstermeliler. 2 kez kuralları ihlal eden işletmelere cezai işlem uygulanacak. Eğer ihmal devam ederse işyeri kapatılacak. Bu süreçte farklı mağduriyetler yaşanmaması için işletmelerimiz kurallara uymalı, uymayanlara da ikazlarını yapmalı. Bu süreci hep birlikte atlatacağız” dedi.
Zor bir süreçten geçildiğine dikkat çeken Başkanımız Eken, “Esnaflarımızı sevindirecek kararların alınması bizleri gerçekten mutlu etti. Ancak kısıtlama ve yasakların esnetilmesi her şey normale döndü anlamına gelmiyor. İlimizde yine salgınla mücadele devam ediyor. Bu konuda da oldukça temkinli olmalıyız. Tedbiri elden bırakmamalıyız. Rehavete kapılırsak, vaka sayılarımız artacaktır. Bu da yeni kısıtlamalar ve yasakları beraberinde getirecektir. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalıyız. Özellikle esnaflarımız bu konuda çok daha fazla duyarlı olmalılar. Eğer vaka sayısı artarsa yasaklar geri gelecek. Bu olumsuz durum hepimizi etkileyecek. Türkiye haritasında sarı alanda yer alan Sivas turuncu alana geçtiğinde yasak ve kurallar devreye girecek. El birliği ile daha fazla dikkat ederek mavi seviyeye inmemiz gerekli. Vaka sayısı en az düşük iller arasına girdiğimizde ilimizdeki bütün iş yerleri açılır. Bu durumda bizlere bağlı tedbirlere uyacağız. Tedbiri elden bırakmayıp daha iyi günlere adım adım ilerleyeceğiz. Restoran, lokanta ve kıraathaneler gibi işyerlerimiz yüzde 50 kapasite ile sabah 07:00 ila 19:00 arasında hizmet verebilecek. Yine nikah ve nikah merasimlerine 100 kişi katılabilecek. Hafta Sonu sokağa çıkma kısıtlaması da ortadan kalkmış durumda. Bu durum küçük esnafa adeta can suyu olacak. Sivaslı kardeşlerimiz kurallara şimdiye kadar ciddi bir şekilde uydular. Hepsinden Allah razı olsun. Ancak az daha dişimizi sıkarsak bu salgın illetinden tamamen kurtulacağız” şeklinde konuştu. 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler http://www.sivastso.org.tr/haber-baskanimiz-eken-tedbiri-elden-birakmayalim-2583 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.