Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında Batı Koleji’nde program düzenlendi.

Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında Batı Koleji’nde program düzenlendi.

Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında Batı Koleji’nde program düzenlendi.

Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında Batı Koleji’nde söyleşi programı düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde düzenlenen Programa Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Şube Müdürümüz Anakız Yörük, Batı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Genç, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Batı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Genç, kısa bir selamlama konuşması yaptı. Daha sonra CÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, engelli öğretmen, öğrenci ve sporcularla birlikte söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide, engelleri aşarak başarıya ulaşan öğretmen, öğrenci ve sporcular görme engelli bireylerin karşılaştıkları zorluklar, bu zorluklar karşısında elde ettikleri başarılar ve örnek yaşamlarından kesitler sundu. Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) öğrencileri ise öğretmenleri ile birlikte hazırlamış oldukları skeçle engellilerin yaşantısından örnekler sundu.
 
Programın sonunda Vali Davut Gül, engelli öğretmen, öğrenci ve sporcuları tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/beyaz-baston-gorme-engelliler-haftasi-kapsaminda-bati-kolejinde-program-duzenlendi/icerik/2373 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.