Bilgimiz Zihinlere Kanımız Bedenlere Hayat Versin İstiyoruz

Bilgimiz Zihinlere Kanımız Bedenlere Hayat Versin İstiyoruz

Sivas Eğitim Camiası, Kızılay’a kan bağışında bulundu. Valimiz Salih Ayhan’ın Corona Virüs (Covid-19) Salgını dolayısıyla kan bağışındaki azalmaya bağlı olarak Kızılay’ın kan stoğunun tükendiğine dikkat çekerek kan bağışı yapılmasına yönelik yaptığı çağrı eğitim camiasında karşılık bulmaya devam ediyor. Valimiz Ayhan’ın çağrısının ardından Ramazan ayında Kızılay Kan Merkezine giderek kan bağışında bulunan eğitim camiası, bugün de kan bağışında bulundu.
 
Kızılay Sivas Şubesi Kan Merkezi, bu kapsamda kurum bahçesinde bağış standı kurdu. Müdürlüğümüz personeli, öğretmen ve idarecilerimiz, mesai saatinin başlaması ile birlikte stantlara gelerek kan bağışında bulundu. “Bilgimiz Zihinlere Kanımız Bedenlere Hayat Versin İstiyoruz” sloganı ile gerçekleştirilen kan bağışları, Covid-19 salgını dolayısıyla sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak kabul edildi.
Standları ziyaret ederek kan bağışında bulunan personele teşekkür eden Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Covid-19 dolayısıyla ülke genelinde Kızılay’ın kan stoklarında bir azalma meydana geldi. Sayın Valimiz de Ramazan ayında bu konuya dikkat çekerek kan bağışı yapılması konusunda çağrıda bulunmuştu. Biz de eğitim camiası olarak bu konuda hassasiyet gösterip kan bağışında bulunmuştuk. Şimdi de kurum personelimiz, öğretmen ve idarecilerimiz kan bağışında bulunmaya devam ediyorlar. Ben bu konuda hassasiyet gösteren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/bilgimiz-zihinlere-kanimiz-bedenlere-hayat-versin-istiyoruz/icerik/4171 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.