Bilim ve Sanat Merkezi Sanat Merkezi’ne Yeni Bina Kazandırılması

Bilim ve Sanat Merkezi Sanat Merkezi’ne Yeni Bina Kazandırılması

Bilim ve Sanat Merkezi Sanat Merkezi’ne Yeni Bina Kazandırılması
İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ALTINSOY, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürümüz Anakız YÖRÜK, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Adem UZUN, Müdür Yardımcısı Burak YILDIRIM ile Bilim ve Sanat Merkezi Okul-Aile Birliği Başkanı Muhammed TÖRNÜK, Sivas Valimiz Sayın Davut GÜL’e ziyarette bulundular.  

Ziyaret sırasında, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Adem UZUN, Sayın Valimize, Sivas Bilim ve Sanat Merkezi’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi sundu.  Görüşme sırasında Sivas Bilim ve Sanat Merkezi’ne Cumhuriyet üniversitesi Kampüsü içerinde yeni ve modern bir bina kazandırılması da gündeme geldi.   
Cumhuriyet Üniversite Rektörü Prof. Dr. Alim YILDIZ’ın da destek verdiği proje ile  üniversite kampüsü içerisinde yapılacak binada hem Cumhuriyet Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenlerin öğrencilere eğitim vermeleri hem de üniversite laboratuarlarından, güzel sanatlar fakültesinden ve konferans etkinliklerinden öğrencilerin aktif olarak faydalanmalarının sağlanacağı dile getirildi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, gerçekleşecek bu projenin Türkiye’de tek olacağını, aynı zamanda diğer illere de örnek teşkil edebileceği belirtti.
 
Sayın valimiz ziyaretten duyduğu memnuniyetlerini belirterek, bu projenin gerçekleştirilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını dile getirdi. 

 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/bilim-ve-sanat-merkezi-sanat-merkezine-yeni-bina-kazandirilmasi/icerik/1592 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.