Bu yıl, “Adap” Teması İle Gerçekleştirilecek Olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması İçin Tanıtım Toplantısı Düzenlendi.

Bu yıl, “Adap” Teması İle Gerçekleştirilecek Olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması İçin Tanıtım Toplantısı Düzenlendi.

Bu yıl, “Adap” Teması İle Gerçekleştirilecek Olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması İçin Tanıtım Toplantısı Düzenlendi.

Ülke genelinde bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması için Sultan Şehir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli konferans salonunda açılış toplantısı yapıldı. İl düzeyinde Sivas Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleri ile gerçekleştirilecek olan yarışmanın tanıtım programına Valimiz Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Sivas Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Mustafa Yurtseven, Sivas Ufuka Yolculuk İl Sorumlusu Emrullah Alkaşı, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Sivas Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Mustafa Yurtseven’in açış konuşması ile başlayan programda Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Valimiz Salih Ayhan’da kısa birer konuşma yaparak yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Turan Özdemir, Adap Konulu bir sunum gerçekleştirdi. Özdemir’in ardından Sivas Ufka Yolculuk İl Sorumlusu Emrullah Alkaşı, yarışmanın tanıtım sunumunu gerçekleştirdi.
Alkaşı, önceki yıllarda Kur’an-ı Kerim meali, Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) hayatı, hadis-i şerif, ilmihal, Kur’an ve sünnet bütünlüğü, evrensel bir değer olan “Güzel Ahlak” gibi konularda gerçekleştirilen yarışmanın bu yıl için seçilen temasının ise “Adap” olduğunu söyledi.
Yarışma sayesinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bir ömür boyu zihinlerde kalması gereken adap ve adabın gerektirdiği değerleri kazandırmayı amaçladıklarını belirten Alkaşı; Türkiye’nin bütün illerindeki okullarda yapılacak olan yarışmaya müracaatların 25 Kasım’da başladığını söyledi. Yarışmaya başvuru yapanların ilk olarak 29 Şubat 2020 tarihinde bulundukları yerden diledikleri şekilde online sınava katılacaklarını belirten Alkaşı, online sınavda barajı geçen yarışmacıların, belirlenen sınav merkezlerinde sınava girmeye haz kazanacaklarını söyledi. Alkaşı yazılı sınavın ise 29 Mart 2020 Pazar günü gerçekleştirileceğini söyledi.
Alkaşı, yarışma ile ilgili detaylı bilgilere ufkayolculuk.com web sitesi ve ufkayolculuk’un sosyal medya hesapları üzerinden erişilebileceğini söyledi.
 
 
 
 
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/bu-yil-adap-temasi-ile-gerceklestirilecek-olan-ufka-yolculuk-bilgi-ve-kultur-yarismasi-icin-tanitim-toplantisi-duzenlendi/icerik/3929 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.