Bugün, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü.

Bugün, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü.

Bugün, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü.

Eğitim camiası olarak okullarımızda, sınıflarımızda bizlerle yol arkadaşlığı yapan pek çok engelli öğrencimizin, velimizin veya öğretmenimizin olduğunu biliyoruz. Engelli paydaşlarımızın daha rahat bir yaşam sürebilmesi, eğitim hakkından azami derecede istifade edebilmesi; bizlerin temel sorumluluğudur. Bu sorumluluğu yerine getirme noktasında bizlere destek olan, onlarca kilometre yol kat ederek öğrencisine evde eğitim hizmeti veren veya özel eğitim kurumlarında canla, başla çalışan tüm öğretmenlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 
Elde ettiği başarı ve kararlı duruşları ile hepimize azmin ve inancın gücünü gösteren tüm engelli öğrencilerimize ayrıca onların sorunlarına çözümler getiren tüm eğitim paydaşlarımıza bugün vesilesi ile tekrar şükranlarımı sunuyor; hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.
 
Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI
Millî Eğitim Müdürü

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/bugun-3-aralik-dunya-engelliler-gunu/icerik/3851 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.