Cahit Zarifoğlu İlkokulu 4. Sınıf Öğrencilerine Türkçe Sözlük Dağıtıldı

Cahit Zarifoğlu İlkokulu 4. Sınıf Öğrencilerine Türkçe Sözlük Dağıtıldı

Cahit Zarifoğlu İlkokulu 4. Sınıf Öğrencilerine Türkçe Sözlük Dağıtıldı

Türkçe’nin doğru kullanımına katkı sağlamak amacıyla Sivas Belediyesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde başlatılan çalışma kapsamında ilkokul 4. Sınıf öğrencileri için Türk Dil Kurumu tarafından hazırlanan Türkçe Sözlüklerin dağıtımına başlandı. Bu kapsamda Cahit Zarifoğlu İlkokulunda program düzenlendi. Programa; Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, CÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman katıldı.
 
Bilgin ve Savaşçı, haftanın ilk eğitim gününde düzenlenen bayrak töreninde de öğrencilere eşlik etti. Bayrak töreninin ardından sınıfları ziyaret eden Başkan Bilgin ve Savaşçı, 4. Sınıf öğrencilerine Türk Dil Kurumu tarafından hazırlanan Türkçe Sözlükleri hediye etti. Cahit Zarifoğlu İlkokulunun yeni binasına taşındığını ve bugün ilk eğitim günü olduğunu da hatırlatan Savaşçı, yeni eğitim yuvasının hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Başkan Bilgin ise “Hazırladığımız projelerle her zaman eğitimi desteklemek adına çalışıyoruz. Hem fiziki anlamda hem de manevi olarak eğitim camiasının, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yanındayız. Eğitim camiamızın beklentilerini okullarımızı bizzat ziyaret ederek yerinde tespit ediyor ve çözmeye çalışıyoruz. İnanıyoruz ki; Türkiye’de yapılması gereken en önemli şey kaliteli eğitim vermek ve gençlerimizi iyi yetiştirmektir. Bugün ülkemiz iyi bir noktada ise bunda eğitim camiamız büyük pay sahibidir.” ifadesini kullandı.
Bilgin, Türkçe Sözlüklerin Prof. Dr. Recep Toparlı öncülüğünde Sivas’ta eğitim gören tüm 4. sınıf öğrencilerine dağıtacağını da söyledi. Prof. Toparlı ise öğrencilere Türkçe’nin doğru kullanımına ilişkin çeşitli örneklerle bilgiler verdi. Toparlı, öğrencilerin elinde bulunan Türkçe Sözlükleri de inceledi. Başkan Bilgin, Savsaşçı ve Prof. Dr. Toparlı daha sonra öğrencilere Türkçe Sözlük dağıttı.
Bilgin ve Savaşçı, sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Başkan Bilgin ve Savaşçı, daha sonra öğretmenlerin görüş öneri ve taleplerini dinledi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/cahit-zarifoglu-ilkokulu-4-sinif-ogrencilerine-turkce-sozluk-dagitildi/icerik/3824 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.