Cebecioğlu İlkokulu öğrencileri, Güneydoğu´da operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerini unutmadı…

Cebecioğlu İlkokulu öğrencileri, Güneydoğu´da operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerini unutmadı…

Cebecioğlu İlkokulu öğrencileri, Güneydoğu´da operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerini unutmadı…
Cebecioğlu İlkokulu öğrencileri, Güneydoğu’da gerçekleştirilen operasyonlarda görev yapan asker ve polisler için resim, şiir ve kompozisyonların yer aldığı “Minik Ellerden Yiğit Yüreklere” adlı program düzenledi. 

Programın ardından güvenlik güçleri için yazılan şiir, kompozisyon ve resimler, çikolata, lokum ve şekerlemelerden oluşan ürünlerle birlikte asker ve polislere gönderildi. Okul binasında düzenlenen programa Sivas Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celalettin Sağır, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Harun Tan, emniyet müdür yardımcıları ile öğrenci ve öğretmenler katıldı. Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy programda kısa bir selamlama konuşması yaptı. Altınsoy, konuşmasında; “Ebetteki devletimiz, asker ve polisimizin daima yanında ve her türlü desteği sağlıyor. Ancak, öğrencilerimizin bu anlamlı çalışmasının manevi anlamı çok büyük… Öğrencilerimizin, kaleme aldığı bu şiir ve mektuplar güvenlik güçlerimizin yanında olduklarını göstermesi bakımından önemli. Bu çalışmalar aynı zamanda öğrencilerimizin kalplerinde taşıdıkları vatan aşkının bir göstergesi ve bu aşkın canlı kalması açısından büyük önem taşıyor. Bu vesile ile vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa ve görevini cansiperane yürüten tüm güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun” Dedi.
Altınsoy ve diğer protokol üyeleri daha sonra öğrencilerin hazırladığı, şiir kompozisyon ve resim çalışmalarını inceleyerek öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı.

 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/cebecioglu-ilkokulu-ogrencileri-guneydoguda-operasyonlarini-surduren-guvenlik-guclerini-unutmadi/icerik/1352 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.