Çevreci Okullar Ödüllendirildi

Çevreci Okullar Ödüllendirildi

Sivas Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz İşbirliğinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Atık Pil Toplama Kampanyası”nda dereceye giren okullar için ödül töreni düzenlendi. 788 kg atık pil toplayarak bu yılın da şampiyonu olan Zübeyde Hanım Anaokulu’nda düzenlenen ödül törenine Sivas Valisi Davut Gül ve Eşi Gülden Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve Eşi Yurdagül Aydın, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürümüz Mehmet Başcil ve protokol üyeleri katıldı.
 
Anaokulu öğrencilerinin sunduğu gösterilerle başlayan programda daha sonra ödül töreni gerçekleştirildi. 10 okulun ödüllendirildiği programda 788 kg atık pil toplayarak birinci olan Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Ahmet Çevik’e ödülünü Vali Davut Gül takdim etti. 501 kg atık pil toplayarak ikinci olan Özel İdare İlkokulu Müdürü Kenan Başköy ise ödülünü Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın elinden aldı. 385 kg atık pil toplayarak üçüncülüğü elde eden Şehit Nuri Yazanel Anaokulu Müdürü Nuh Yılmaz’a ise ödülünü Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı takdim etti.
Yarışmada dereceye giren diğer okullara ise ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Vali Gül, Başkan Aydın ve Milli Eğitim Müdürümüz Savaşçı, ödül töreninin ardından okul bünyesinde oluşturulan serginin açılışını gerçekleştirdi. Vali Gül ve beraberindekiler daha sonra bazı sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/cevreci-okullar-odullendirildi/icerik/2639 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.