Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü Onlarda Buradaydı Projesi kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü Onlarda Buradaydı Projesi kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü Onlarda Buradaydı Projesi kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü Onlarda Buradaydı Projesi kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.
Başöğretmen Atatürk Ortaokulu’nda düzenlenen söyleşi programına Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun, Okul Müdürü Mehmet Açık, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Program, Prof. Dr. Hilmi Ataseven’in kısa öz geçmişinin okunması ile başladı. Daha sonra okul Müdürü Mehmet Açık kısa bir selamlama konuşması yaptı. Açık’ın ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Onlarda Buradaydı projesinin önemine değindi.
Prof. Dr. Ataseven’e programa katılımlarından dolayı teşekkür eden Altınsoy; “Projemiz kapsamında sizin gibi bu okullarda okumuş, değerli hocalarımızı sizlerle buluşturuyoruz. Sizlere diyoruz ki, bakın Prof. Dr. Hilmi Ataseven hocamız tıp alanında ihtisas yapmış, doktor olmuş. Şimdi de Cumhuriyet Üniversitesi’nin üst yönetiminde görev alıyor. Sizler de doktor olun, dekan olun, rektör olun… Ya da bu okulda müdür olabilirsiniz. Bakın Mehmet Açık hocamız, bu okuldan mezun olmuş ve kendi okulunda müdür oldu. Dolayısıyla biz sizin ufkunuzu, önünüzü açmaya çalışıyoruz. Tecrübeli isimleri sizlerle buluşturuyoruz ve diyoruz ki; sizler de çalışın, başarılı olun. 20-30 sene sonra bu makamlara sizler geleceksiniz. Rektör olmak da, müdür olmak da var… Bu dünyadan geldik, geçeceğiz. Önemli olan hoş bir seda bırakabilmek… İnsanlığa hizmet ederek hem kendi geçimimizi temin edip, hem de Allah’ın huzuruna çıktığımızda güzel hesap verebilmemiz için çok çalışıp güzel şeyler yapmamız gerekiyor. Onun için Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Onlarda Buradaydı projesini başlattık. Şehrimizin değerlerini, değerli insanlarını sizlerle buluşturuyoruz.” İfadelerini kullandı.
Altınsoy’un konuşmasının ardından CÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilik yılları, meslek hayatı ve yaşantısından bazı kesitleri öğrencilerle paylaşan Ataseven, önemli tavsiyelerde bulundu. Başarılı olabilmek için çok okumak ve çalışmak gerektiğini belirten Ataseven, bu tür örnek teşkil edecek programların da en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Okul süreçlerinde öğrenemediği birçok değerli bilgiyi annesinden öğrendiğini, onun da anne ve babasından öğrendiği bilgileri kendisine aktardığını belirten Ataseven, “O dönemde ailemizde, çevremizde üniversite okuyan kişi sayısı çok azdı. Büyüklerimiz bize sadece okumamızı, memur olmamızı tembihliyorlardı. Ama yol gösterecek, kılavuzluk yapacak kimse yoktu. Ancak, böyle bir durumda bile dilerseniz, çalışırsanız başarılı olabilir, iyi noktalara gelebilirsiniz. Sizler bugün çok şanslısınız. Hem öğretmenlerimiz çok aktif hem de velilerimiz çok bilinçli durumda. Aynı zamanda sizlerin başarısını artırmak için çok önemli çalışmalar yapılıyor. Ben, Onlarda Buradaydı projesinin de bu anlamda çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu kıymetli zamanları, buluşmaları iyi değerlendirmemiz gerekiyor.” Dedi.
Bir zamanlar öğrencisi olduğu Cumhuriyet Üniversitesi’nde şimdi Rektör Yardımcısı olarak görev yaptığını belirten Prof. Dr. Ataseven, bunun tarif edilemeyecek kadar güzel bir duygu olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:
“CÜ Tıp Fakültesinde okudum. Mezun olduktan sonra doktorluk yaptım ve sonra dâhiliye uzmanlığını okuduktan sonra Gastroenteroloji alanında ihtisas yaptım. Erzurum’da iki yıl mecburi hizmet yaptıktan sonra da CÜ’de öğretim üyesi olarak göreve başladım. Bu benim için çok anlamlıydı. Bir zamanlar öğrencisi olduğum fakültede ben de öğretim üyesi olarak göreve başlamıştım. Daha sonra doçentlik unvanını aldım. Sonrasında nasipte de varmış ve Malatya’ya gitmek durumunda kaldım. Malatya’da sağlıkla ilgili üst düzey görevde bulundum. Sonrasında tekrar üniversiteye dönme ihtiyacı hasıl olunca Bozok Üniversitesi’nde dekan olarak göreve başladım. Daha sonra da tekrar Sivas’a geldim ve CÜ’de rektör yardımcısı olarak görev yapıyorum. Bunlar benim için sözlü olarak ifade edilemeyecek kadar çok kıymetli değerler. O yüzden Milli Eğitim Müdürümüzün de ifade ettiği gibi. Sizlerde gelecekte Başöğretmen Ortaokulu’nda öğretmen, idareci olabilirsiniz. Bunları mutlaka en iyi şekilde değerlendirin ve hedefinize koyun.”
 
Ataseven konuşmasının ardından öğretmen ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/cumhuriyet-universitesi-cu-rektor-yardimcisi-prof-dr-hilmi-ataseven-milli-egitim-mudurlugumuzun-yuruttugu-onlarda-buradaydi-projesi-kapsaminda-ogrencilerle-bir-araya-geldi/icerik/2251 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.