Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Rahmetle Andık.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Rahmetle Andık.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Rahmetle Andık.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete entikal edişinin 80. yıldönümü dolayısıyla Sivas’ta anma programı düzenlendi. Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtında gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile başlayan programa Sivas Valisi Salih Ayhan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Belediye Başkanı Sami Aydın, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, askeri ve sivil erkan ile öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar katıldı.
Sırasıyla Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin anıta sunulması ile başlayan törende saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Tören, Vali Ayhan’ın Anıt Şeref Defterine duygu ve düşüncelerini yazarak imzalaması ile sona erdi.
ATATÜRK KONULU RESİM SERGİSİ AÇILDI
Vali Ayhan ve protokol üyeleri anıttaki törenin ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma programına katıldı. Program öncesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Sivas Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan Atatürk Konulu Karma Resim Sergisi’nin açılışı yapıldı. Vali Ayhan, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve protokol üyeleri ile birlikte sergiyi gezdi.
Sergi açılışının ardından anma programı gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açış konuşmasını Sivas Lisesi Müdürü Selahattin Erdem Yaptı. Erdem’in ardından Yüzbaşı Buğra Karabulut, Garnizon Komutanlığı adına günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Sivas Valiliği adına ise Sivas Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Güllü Gökçe Atatürk’ü anlatan bir konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından Sivas Lisesi öğrencilerin tarafından “Yaşayan Atatürk” konulu oratoryo gösterisi gerçekleştirildi. Öğrencilerin gösterisi, protokol üyeleri ve programa katılan vatandaşların büyük beğenisini topladı. Vali Ayhan, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve protokol üyeleri program sonrasında öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/cumhuriyetimizin-kurucusu-gazi-mustafa-kemal-ataturku-saygi-ve-rahmetle-andik/icerik/2942 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.