Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 81. Yıldönümü Dolayısıyla Anma Programı Düzenlendi.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 81. Yıldönümü Dolayısıyla Anma Programı Düzenlendi.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 81. Yıldönümü Dolayısıyla Anma Programı Düzenlendi.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü dolayısıyla Sivas’ta anma programı düzenlendi.
Program, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtında gerçekleştirilen tören ile başladı. Törene Sivas Valisi Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Garnizon Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile askeri ve sivil erkân katıldı.
Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasının ardından saat: 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Valimiz Salih Ayhan, daha sonra anıt şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı.
ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
Atatürk Anıtındaki törenin ardından Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde anma programı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesince gerçekleştirilen program kapsamında ilk olarak öğrenciler tarafından çizilen Atatürk resimleri sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Valimiz Salih Ayhan ve beraberindeki protokol üyeleri, açılış kurdelesini kestikten sonra sergiyi gezerek öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Sergi açılışının ardından anma programına geçildi. Programa Valimiz Salih Ayhan’ın yanı sıra TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Garnizon Komutanı Piyade Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, il protokolünün önde gelen isimleri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açış konuşmasını Okul Müdürü Ferhat Gencer Yaptı. Gencer’in ardından Garnizon Komutanlığı adına Teğmen Murat Güzel Yurt bir konuşma gerçekleştirdi. Sivas Valiliği adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Nurulllah Baş yaptı.
Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından “Atatürk” oratoryosu gerçekleştirildi.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/cumhuriyetimizin-kurucusu-gazi-mustafa-kemal-ataturkun-ebediyete-intikalinin-81-yildonumu-dolayisiyla-anma-programi-duzenlendi/icerik/3775 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.