Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara çorba ikramı…

Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara çorba ikramı…

Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara çorba ikramı…

Sivas Öğretmenevi, Eğitim Bir-Sen’in katkılarıyla 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbetini sürdüren Sivaslı vatandaşlara çorba ikramında bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda her gün 3 bin kişiye çorba ikramında bulunulurken, ayrıca valilik personeli ve polislere de çorba ve poğaça ikram ediliyor. Demokrasi nöbetine iştirak eden Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Cumhuriyet Meydanı’nda oluşturulan stantta vatandaşlara çorba dağıttı. Altınsoy’a, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Harun Tan ve Celal Karahan ile şube müdürlerimiz ve Sivas Öğretmenevi Müdürü İrfan Aytekin’de eşlik etti.
“MİLLETİMİZ DESTAN YAZDI”
15 Temmuzdaki darbe girişiminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağırısı ile sokaklara çıkan halk tarafından engellendiğini belirten Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, o günden bugüne milletin meydanlarda demokrasi nöbeti tutmaya devam ettiğini dile getirdi. Halkın, darbeciler karşısında destan yazdığını belirten Altınsoy; “Biz de halkımızla birlikte demokrasi nöbetimizi sürdürüyoruz. Aynı zamanda vatandaşlarımıza her gün Öğretmenevimiz tarafından hazırlanan sıcak çorba ikramında bulunuyoruz. Bu ikram, demokrasi nöbeti bitene kadar devam edecek.” Dedi.
 
Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i, Laz’ı, bu ülkenin yurttaşı olan her bireyin darbeye karşı tek vücut olduğunu belirten Altınsoy, “Hainler, bu ülkeyi ele geçirmeyi hedefliyordu ancak, milletimizin çelikten iradesi karşısında bunu başaramadılar. Darbe girişimi, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile oldu. Milletimizin vatan sevgisi karşısında, tankın, topun, tüfeğin hiçbir hükmü olmadı. Böyle bir şey dünyada görülmemiştir. Bu millete ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben bu vesile ile demokrasi şehitlerimizi, vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/demokrasi-nobeti-tutan-vatandaslara-corba-ikrami/icerik/1518 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.