Diriliş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz darbe girişimini konu alan “En Uzun Gece” isimli program düzenlendi.

Diriliş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz darbe girişimini konu alan “En Uzun Gece” isimli program düzenlendi.

Diriliş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz darbe girişimini konu alan “En Uzun Gece” isimli program düzenlendi.

Diriliş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz darbe girişimini konu alan “En Uzun Gece” isimli program düzenlendi. Programa Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Harun Tan, Okul Müdürü Bilge Kaya, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Okul salonunda düzenlenen programda darbe girişiminde yaşamını yitiren şehitler anıldı.
Vali Gül ve beraberindekiler ilk olarak etkinlik kapsamında oluşturulan 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisinin açılışını yaptı. Vali Gül, daha sonra sergiyi gezerek, fotoğrafları inceledi.
Program da konuşan Diriliş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bilge Kaya, “Türkiye, darbe girişiminin yaşandığı gün karanlık ve en uzun geceyi yaşadı. Bizlerde vatanı için canını seve seve veren şehitlerimizi anmak için anlamlı bir program organize ettik. Öğrencilerimiz hazırladıkları oratoryo ile 15 Temmuz şehitlerini unutmadıklarını gösterdiler.” İfadelerini kullandı.
Sivas Valisi Davut Gül ise konuşmasında 15 Temmuz’da Türk milletinin azim ve kararlılığıyla darbe girişiminin bertaraf edildiğini söyledi. Vali Gül; “Hainler bu ülkede vatandaşlarımızın emeklerini çaldılar. İyi niyetlerini kötü emellerine alet ettiler. Milletimizin çocuklarını, insanların beklentilerini çaldılar. 15 Temmuz’da bu millet vatanını ve milletini kendi canından daha çok sevdiğini gösterdi. Bu vatana, bu topraklara sahip çıkma duygusu oluştu ve milletimiz sokaklara çıktı. Tüm farklılıklarımızı kenara bırakarak, vatana ve cumhuriyete sahip çıkmak için canlarını ortaya koyan aziz halkımız, bizleri uçurumun kenarından aldı. Ben aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralananlara acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.
 
Konuşmaların ardından öğrenciler oratoryo gösterisini sahneledi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/dirilis-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi-15-temmuz-darbe-girisimini-konu-alan-en-uzun-gece-isimli-program-duzenlendi/icerik/1717 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.