Sivas'ın en etkili firma rehberi. - 01.12.2023

Düğün sektörü her yıl değişyor

Düğün sektörü her yıl değişyor

Düğün sezonu başladı. Salonlar, fotoğrafçılar, organizasyoncular, sanatçılar ve daha fazlası haberimizde. Bazı noktalarda eleştirel bir bakış açısı gibi gelebilir. Burada her detay her fikir açık açık dile getirilir.

Sektöre bakılınca Organizasyon firmalarındaki artış dikkat çekiyor. Eskiden akrabalarla yapılan düğünler günümüzde organizasyon firmaları ile yapılıyor. Düğün görüntülerini izlediğinizde açıkça fark edilen bir şey varsa tanıdıklardan çok yabancılar görünüyor.

Hem hizmet sektörü açısından hem sektörün müşterisi olan vatandaşlar açısından gelin düğün sektörüne yakından bakalım.

Diziler, filmler hayatımızı şekillendirmeye devam ediyor. Allah’ın emri peygamberin kavli (sözleşme, anlaşma) ile diye başlayan kız isteme merasimleri yerini diz çöküp evlenme teklifleri yapılan, ismin baş harflerinin asılı olduğu süslü malzemelerin kullanıldığı, büyüklerin değil genç arkadaşların şahitliğinde teklif etme şeklinde başlayan ve aynı tarzda sonuna kadar giden bir süreç oldu.

Artık teklif etmek için ayrı, istemeye gelmek için ayrı, söz için ayrı, nişan için ayrı, kına için ayrı, düğün için ayrı ve bu arada lafımı olur diyecek kadar da ayrı organizasyon firmaları ve gösterişe dayalı bir sektör ordusu hayatımıza girdi.

Bir kuaför bir gelinlik bir damatlık bir albüm ve bir salonun bedeli bütün ev eşyalarının tutarını geçmesine rağmen arada geçen tüm sektörlerde sıra bulunmaması da dikkat çekiyor.

Kuaförden gelinlikçiye, düğün salonundan fotoğrafçıya kadar büyük bir zincir, büyük bir sektörden bahsediyoruz. Çerezinden çiçeğine, pastasından çikolatasına kadar düğün sektörü anlattıkça büyüyen bir sektör.

Düğün sektöründe her yıl yenilikler ve konsept değişiklikleri oluyor. Yeni akımlar, teknolojik gelişmeler, sosyal medyanın ve film sektörünün sınırları zorlayan yönlendirmeleri bu sektörü hem canlı tutuyor hem de büyümesini sağlıyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bildirimleri Aç TAMAM Hayır Teşekkür Ederim