Sivas'ın en etkili firma rehberi. - 27.09.2023

Duvardan su çıktı

Kadir Duran

Yazarın şu ana kadar yazılmış 1 makalesi bulunuyor.

Bir çok evde en büyük problemler arasında rutubet geliyor. Nem, küf, rutubet neden oluyor dersiniz?

Baktığınızda evin su alabileceği bir yer yokken, tesisat arızası, derz çatlağı vb yokken elinizi duvara sürdüğünüzde ıslaklık hissediyor musunuz? Yada evin belli bölümlerinden mesela tavandan su damladığı oluyor mu?

Hem de üstünüzde banyo mutfak gibi bir alan olmadığı halde duvardan gelen bu su neyin nesi olabilir? Eğer siz de benzer problemler yaşıyorsanız mutfak ve banyonuzun havalandırma sistemi çalışmıyor demektir.

Banyo yaptığınızda aspiratör yoksa içeride oluşan buhar ev içerisine yayılır. Aynı zamanda mutfağınızda yemek yaparken oluşan buhar da aspiratör yoksa evin içinde yayılır. Daha sonra buhar soğuduğunda su damlalarına dönüşür. Her gün periyodik olarak tekrar eden bu durum karşısında evinizde küf oluşmaya başlar. Duvarlar nemlenir, hatta boyalar soyulmaya başlar.

Bunun için evinizde mutlaka aspiratörleri çalıştırın. Yoksa en kısa sürede aspiratör taktırın. Aksi halde hem sağlığınız olumsuz etkilenecek, hem eşyalarınız çürümeye başlayacak hem de boya sıva masrafınız hiç bitmeyecek. Tadilat, dekorasyon, boya, sıva, alçı işleri gibi bir çok konuda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim. Bir sonraki konuda görüşmek üzere hoşçakalın.

YAZARIN SON YAZILARI
Duvardan su çıktı - 4 Eylül 2023
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bildirimleri Aç TAMAM Hayır Teşekkür Ederim