Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonun Önlenmesi Toplantısı, Valimiz Salih Ayhan Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonun Önlenmesi Toplantısı, Valimiz Salih Ayhan Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonun Önlenmesi Toplantısı, Valimiz Salih Ayhan Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Valimiz Salih Ayhan, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonun Önlenmesi Toplantısında okul müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıya Vali Yardımcısı Çağlar Partal, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve okul müdürleri katıldı.
 
Toplantı, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi sunumu ile başladı. KÖPRÜ Projesi İl Koordinatörü Ekrem Koçak, proje kapsamında gerçekleştirilen ve yeni eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.
Sunumun ardından okul müdürlerine hitap eden Valimiz Salih Ayhan, Sivas’ın eğitimde her geçen gün daha iyi bir noktaya geldiğini belirterek 2019-2020 eğitim-öğretim yılının öğretmen ve idarecilerimizin özverili çalışmaları, gerçekleştirilen proje ve faaliyetlerle oldukça verimli geçtiğini dile getirdi. Sivas’ın LSG’de elde ettiği başarının bunun en somut göstergesi olduğunu belirten Ayhan, özellikle KÖPRÜ projesinin bu başarıda önemli bir pay sahibi olduğunu söyledi. Projenin bu yıl da yeniliklerle devam edeceğini belirten Ayhan, “Öğrencilerimizin biran önce okullarına ve öğretmenlerine kavuşmaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Emeğinizin, özverinizin maddiyatla ölçülemeyeceğini her fırsatta dile getiriyorum. Pandemi sürecinde yürütülen çalışmalara tüm öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz büyük bir destek verdi ve bu destek devam ediyor. İnşallah yeni eğitim-öğretim yılında el ele vererek, gecemizi gündüzümüze katarak, aynı şevk ve inançla çalışarak Sivas’ı eğitimde daha iyi yerlere taşıyacağız. Her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum.” Dedi.
Ayhan’ın konuşmasının ardından okul müdürleri yeni eğitim öğretim yılına ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdi. Daha sonra Müdürlüğümüz İş Yeri Sağlığı ve Güvenliği İl Koordinatörü Selahattin Gökçe; MEB ve TSE tarafından hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” kapsamında il genelindeki eğitim kurumlarında gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili sunum yaptı.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/egitim-kurumlarinda-hijyen-sartlarinin-gelistirilmesi-ve-enfeksiyonun-onlenmesi-toplantisi-valimiz-salih-ayhan-baskanliginda-gerceklestirildi/icerik/4228 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.