Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Orta Anadolu Bölge Ödül Töreni Sivas’ta yapıldı.

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Orta Anadolu Bölge Ödül Töreni Sivas’ta yapıldı.

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Orta Anadolu Bölge Ödül Töreni Sivas’ta yapıldı.
 Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında saha incelemesini geçerek bölge ödülü almaya hak kazanan Sivas, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir ve Kayseri illerinden toplam 8 proje için ödül töreni düzenlendi.

ivas Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Orta Anadolu Bölge Ödül Törenine; Sivas Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Orhan Ergün, Belediye Başkan Yardımcısı Mahir Kuzucu, Rektör Yardımcısı Hilmi Ataseven, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, milli eğitim müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimiz katıldı.
Protokol üyeleri Program öncesinde salon girişinde oluşturulan proje stantlarını gezerek, projeler hakkında bilgi aldı. Daha sonra ödül törenine geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri ve Sivas tanıtım videosu gösterime sunuldu.
Tanıtım videolarının ardından açış konuşması yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, “yenilikçi uygulamaların eğitim sistemine kazandırılmasının öğrenci ve öğretmenlere daha iyi eğitim öğretim imkânları sağlamak amacıyla düzenlenen Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinin orta Anadolu Bölge Ödül Töreni’ne hoş geldiniz” dedi.
Eğitim Öğretimde Yenilikçilik projesi kapsamında son iki yılda Sivas’ın en fazla ödül alan il olduğunu belirten Altınsoy; 2016-2017 eğitim ve öğretim yılına gelindiğinde ise ülke genelinden 3357 başvuru yapılmış ve 189 çalışma saha ziyaretine kalmıştır. Gerçekleştirilen saha ziyaretlerinin ardından ülke genelinde toplam 106 çalışma “Bölgesel Ödül” almaya layık görülmüştür. İlimiz son iki yıldır bölgede en fazla ödül alan il olmuştur. Orta Anadolu Bölgesinde ödül almaya hak kazanan 8 çalışmadan 3 tanesi ilimiz eğitimcilerine aittir” dedi.
Altınsoy, “tüm bu faaliyetlerin amacı hiç şüphesiz gençlerimizin geleceğe hazırlanması, iyi bir eğitim alması, ülkemizin yarınlara güvenle bakması için birer basamak niteliğindedir. Çünkü bizler biliyoruz ki öznesi insan olan çalışmalarda makine, araç gereç, teknik donanım tek başına asla yeterli değildir. Bizler ne kadar okulları donatırsak donatalım, ne kadar akıllı tahta ve tabletle eğitim yaparsak yapalım öğrencimizin kalbine, gönlüne nüfus edemedikçe ve öğrencilerimizin özgün ürünler üretmesini sağlamadıkça eğitimde başarı istenilen düzeyde asla olamayacaktır” ifadelerini kullandı.                                                                                                   
Altınsoy’un ardından konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Nurettin Konaklı ise, “2012 yılından itibaren devam eden bu gün itibariyle 12 ilimizde beşinci yaptığımız Eğitim Öğretimde Yenilikçilik ödülleri için bir araya gelmiş bulunuyoruz.
 Konaklı, güzel yapılan işlerin her zaman destekçisi olduklarını belirterek, “Sivas´ta gerçekleştirdiğimiz ´Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerine´ 3 bin 357 kişi başvurdu. Bu çalışmalara katılanları tebrik ediyorum. Temennim odur ki bu çalışmaların sürdürülebilir olsun.” dedi.
 
Konuşmaların ardından Sivas, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir ve Kayseri illerinin projelerini anlatan tanıtım videoları gösterime sunuldu. Tanıtım videolarının ardından ödül töreni gerçekleştirildi. Projeleri hayata geçiren okullar ve proje ekiplerine ödüllerini Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı, Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Orhan Ergün, Belediye Başkan Yardımcısı Mahir Kuzucu, Rektör Yardımcısı Hilmi Ataseven takdim etti

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/egitim-ve-ogretimde-yenilikcilik-odulleri-orta-anadolu-bolge-odul-toreni-sivasta-yapildi/icerik/2242 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.