Eğitime %100 destek Projesi kapsamında Sivas’ta 16 Derslik, 480 öğrenci kapasiteli okul yaptırılacak.

Eğitime %100 destek Projesi kapsamında Sivas’ta 16 Derslik, 480 öğrenci kapasiteli okul yaptırılacak.

Eğitime %100 destek Projesi kapsamında Sivas’ta 16 Derslik, 480 öğrenci kapasiteli okul yaptırılacak.

Sivas’ta eğitime %100 Destek Projesi Kapsamında, hayırsever iş adamı Harun Kütükde tarafından16 derslik, 480 öğrenci kapasiteli okul binası yaptırılacak. İstiklal İlkokulu’nun bulunduğu alana yapılacak yeni okul binası için Sivas Valiliği Vali Dr. Hasan Canpolat Toplantı Salonu’nda protokol imza töreni düzenlendi. Törene Sivas Valisi Davut Gül, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Harun Tan, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Osman Karataş ve Hayırsever İş Adamı Harun Kütükde katıldı.
Burada bir konuşma yapan Sivas Valisi Davut Gül, “Sivas’ta Tekli Eğitime geçme hedefimiz var. Bununla ilgili ilk olarak Kızılay İstanbul Şubesiyle bir protokol yapmıştık. Daha sonra Sivaslı iş adamı Sayın Musa Emmioğlu ile 32 derslik ve 5 atölyeden oluşan bir okul yapımı için protokol yaptık. En son yine Sivas’ımızdaki gençlerin oluşturduğu Sivas Gelişim Derneği ile 12 derslikli bir okul yapımı için protokol yaptık. Bugün de hemşerimiz Harun Kütükde Bey ile İstiklal İlkokulu’nun yerine yeni bir okul binası yapımı için protokol imzalıyoruz. Ben kendilerine teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.  
Hayırsever iş adamı Harun Kütükde ise memleketi Sivas’a okul yaptıracak olmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, “Sivas’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından Vali Gül, Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Harun Tan ve Hayırsever iş adamı Harun Kütükde tarafından okul yapım protokolü imzalandı. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/egitime-100-destek-projesi-kapsaminda-sivasta-16-derslik-480-ogrenci-kapasiteli-okul-yaptirilacak/icerik/1779 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.