Eğitime %100 destek Projesi kapsamında Sivas’ta 16 Derslikli okul yaptırılacak.

Eğitime %100 destek Projesi kapsamında Sivas’ta 16 Derslikli okul yaptırılacak.

Eğitime %100 destek Projesi kapsamında Sivas’ta 16 Derslikli okul yaptırılacak.

Sivas’ta, Eğitime %100 Destek Projesi kapsamında Votorantim Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından 16 derslikli ortaokul binası yaptırılacak.
 
Gültepe Mahallesi’nde inşa edilecek ve Votorantim adını taşıyacak okul binası için Sivas Valiliği Vali Dr. Hasan Canpolat Tolantı Salonu’nda protokol imza töreni düzenlendi. İmza törenine Sivas Valisi Davut Gül, Votorantim Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, Vali Yardımcısı Can Aksoy ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy katıldı.
Burada bir konuşma yapan Sivas Valisi Davut Gül, bu yıl en az 10 okul için protokol imzalamayı hedeflediklerini belirterek; “Daha önce 7 protokol imzalamıştık. Bunların içerisinde; okul öncesi eğitim, meslek liseleri, ortaokullar ve liseler vardı. Votorantim Çimento ile ise 16 derslikli sekizinci protokolümüzü imzalayacağız. Bu protokolün finansmanının yüzde 50´si Votorantim Çimento tarafından, yüzde 50´si ise Milli Eğitim Bakanlığımızın kaynaklarıyla Sivas İl Özel İdaresi tarafından karşılaşacak. Okulumuzun yapımına bu sene başlayacağız ve 2018´in 9´uncu ayında tamamlanmış olacak” dedi.
Vali Gül, Votorantim A.Ş.’ye eğitime verdiği destek dolayısıyla teşekkür etti.
Votorantim A.Ş. Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün ise “Çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. Sayın valimizin desteği ile bu yatırıma biz de el birliği ile katkı sağlamak istedik. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından Sivas Valisi Davut Gül, Votorantim A.Ş. Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, Vali Yardımcısı Can Aksoy ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, 16 derslikli okul yapım protokolünü imzaladı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/egitime-100-destek-projesi-kapsaminda-sivasta-16-derslikli-okul-yaptirilacak/icerik/2048 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.