Eğitime %100 destek Projesi kapsamında Sivas’ta Görme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi yaptırılacak.

Eğitime %100 destek Projesi kapsamında Sivas’ta Görme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi yaptırılacak.

Eğitime %100 destek Projesi kapsamında Sivas’ta Görme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi yaptırılacak.

Eğitime %100 destek Projesi kapsamında Sivas’ta Görme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi yaptırılacak. Sivas Gelişim Derneği tarafından yaptırılacak 10 derslikli okul inşaatı için Sivas Valiliğinde protokol töreni düzenlendi. Törene, Sivas Valisi Davut Gül, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Sivas Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Taha Buğra Arslan katıldı.
Vali Dr. Hasan Canpolat Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Sivas Valisi Davut Gül, “Sivas’ta tekli eğitime geçilmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığımız ve Özel İdaremiz bütçesinden çeşitli harcamalar yapılıyor. Ama tabi ihtiyaçlar çok fazla olduğu için hayırseverlerimizin de ciddi anlamda katkısına ihtiyaç var. Bu süreci biz başlattık. Sayın Milli Eğitim Bakanımız Sivaslı olduğu için, Sivas Milletvekili olduğu için Sivas’ta tekli eğitime daha çabuk geçilmesi lazım. Bu projeye bizim daha çok destek olmamız lazım. Bu kapsamda daha önce 5 atölyesi ile birlikte 32 derslikli bir okul ile ilgili protokol imzalamıştık ve bu protokolleri imzalarken bunun devamının da geleceğini temenni etmiştik. Bugün ki imzaladığımız protokolün anlattıklarımızın ötesinde ekstra farklı iyi tarafları var. En önemlisi görme engellilerle ilgili bir okulun Sivas´ta açılacak olması. Sivas´ta böyle bir ihtiyaç var. Bunun sayısının üç olması, beş olması, on olması hiç önemli değil. Bir tane vatandaşımız bile varsa, bir tane kardeşimiz bile varsa bizim bu eğitimi bu çocuklara sunmamız gerekiyor. O açıdan okulun türü iyi seçilmiş. İkinci önemli nokta ise gençlerimizin, Sivas’ta bu işe önem veren insanların bir araya gelerek buluşmaları, bu katkıyı eğitim-öğretime sunmak istemeleri çok önemli. Bu bizi mutlu eden bir davranış… Okulumuzun yaklaşık olarak 2 yıl içerisinde eğitim öğretime sunulması planlanıyor. Ben gençlerimizin bu davranışlarının herkese örnek olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.
Vali Gül, daha sonra Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Sivas Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Taha Buğra Arslan ile birlikte okul yapım protokolünü imzaladı.

 
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/egitime-100-destek-projesi-kapsaminda-sivasta-gorme-engelliler-ozel-egitim-meslek-lisesi-yaptirilacak/icerik/1772 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.