Enerji Tasarrufu Konulu Resim ve Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi.

Enerji Tasarrufu Konulu Resim ve Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi.

Enerji Tasarrufu Konulu Resim ve Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Sivas Belediyesi ve CK Enerji Çamlıbel Elektrik işbirliğinde genç nesillerde ‘enerji tasarrufu’ alışkanlığını teşvik etmek amacıyla düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin,  ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, kurumların yetkilileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Programda Sivas Bilim ve Sanat Merkezimizin öğrencileri tarafından özel bir müzik dinletisi sunuldu. Daha sonra ödül töreni gerçekleştirildi. Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Resim Yarışması’nda 110 eser arasından ilk üçe giren öğrencilere bisiklet ve koruyucu donanım verilirken, aileleriyle yaşadıkları konutlar için birinciye 750 kWh, ikinciye 500 kWh ve üçüncüye de 250 kWh ücretsiz elektrik, mansiyon ödülü alan 4, 5 ve 6’ıncıya ise içerisinde resim malzemeleri bulunan okul çantası ile birlikte 100’er kWh elektrik hediye edildi. Liseli öğrencilere yönelik olarak düzenlenen ‘Kompozisyon Yarışması’nda da enerji tasarrufunu en doğru şekilde anlatan ilk 3’e birer bisiklet ve koruyucu donanım malzemesinin yanı sıra, yine birinciye 750, ikinciye 500 üçüncüye ise 250 kWh ücretsiz elektrik hediye edildi. Dördüncü ve beşinci olan öğrencilere de 40 kitaplık dünya klasikleri seti ile 100’en kWh ücretsiz elektrik verildi.
Örğrencilere ödüllerini Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin,  ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Şube Müdürümüz Mesnet Aras ve kurumların yetkilileri takdim etti.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/enerji-tasarrufu-konulu-resim-ve-kompozisyon-yarismasinda-dereceye-giren-ogrenciler-odullendirildi/icerik/3077 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.