Sivas'ın en etkili firma rehberi. - 27.09.2023

Es-selam

Ünal Doğan

Yazarın şu ana kadar yazılmış 2 makalesi bulunuyor.

Selamün Aleyküm

Değerli Gönül dostları, bu ilkyazı ve benimde aslında ilk tecrübem.

İnsan bazen hayatta farklı tecrübeler edinerek ilerler. Ben âcizane Müzik ile uğraşıyorum İslami müzik alanında ilahiler yazıyor Besteler yapıyor eserler okuyorum, Köşe yazarlığı yapmak çok farklı bir şey olsa gerek o nedenle sürçü lisan yapar isek af ola.

Günümüzde gençlerimiz ve çocuklarımıza değinmek istedim.

Şöyle baktığımızda gençlik nereye gidiyor diyenlerinizi çok görüyorum ve sizlerde görüyorsunuzdur. Fakat bir çaba sarf ediyor muyuz?

Bilmiyorum.

Çocuklarımız eşimiz ailemiz bu konuda neler yapıyoruz?

Bilmiyorum.

Ama tek bildiğim bir şey var. Bunun için çalışmak çabalamak ve örnek olacak işler yapmak âcizane yapabilmek.

Çünkü Peygamber Efendimizin de buyurduğu gibi. “Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir.”

Öğretmeliyiz göstermeliyiz iyi bir gelecek için hep birlikte çalışmamız gerek. Teknoloji çağındayız evet gayet güzel ve olumlu yönleri de var ancak bunun bağımlılık derecesinde olmaması önemli fazlası kafa yorar. İnternet koca bir dünya iyi kötü her şey var ve ne yazık ki gençlerimiz hep kötü olanı yani eğlence tarafındalar. Tik tok ve bu gibi kısa videolar sarmış çevremizi Eğlencede sınır yok ben organizasyonlar ve programlara da katılıyorum görüyorum ki eğlence ve bu benzer şeylere harcanan paranın haddi hesabı da yok bunun sınırı da ama zararı bana göre daha çok neden mi anlık şeylerin bize ileride faydası yok.

Neden kitap okumayı aşılamıyoruz Mesela…

Neden kitaplar alıp çocuklarımıza sürpriz hediye şeklinde sevdirmiyoruz.

Okumak ve okurken hayal etmek gerçekten çok güzel bir şey tecrübe ile sabit, bunu hepimiz yapabiliriz sizlerde yapmanızı hatta en kısa zamanda bugün bir kitap ile başlamanızı istiyorum. Ben çok okuyan biri değilim öz eleştiri bu evet yoğunum ama fırsat buldukça araştırmayı okumayı seven biriyim.

Teknolojiyi de herkes gibi içindeyiz ama ihtiyacım orantısında kullanıyorum bir yerlere ulaşabilmek adına diyebilirim. Ben ilahi sanatçısıyım Eserlerimizi duyurmak sizlere ulaştırmak için bir aracı benim için.

Öyle de olmalı

Bu ilkyazımızda diyorum ki özetle

Tüm gençlerimize çocuklarımıza Sahip çıkalım eğer biz sahip çıkmaz isek başkaları çok güzel sahip çıkıp yönünü çevirebilir…

Dua ile…

ÜNAL DOĞAN

YAZARIN SON YAZILARI
Sevgi bağı - 15 Eylül 2023
Es-selam - 13 Eylül 2023
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bildirimleri Aç TAMAM Hayır Teşekkür Ederim