Eski Binamızın Yıkımına Başlandı

Eski Binamızın Yıkımına Başlandı

Eski Binamızın Yıkımına Başlandı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamızın (STSO) Bankalar Caddesinde bulunan eski hizmet binasının yıkımına başlandı.
Yıkım işlemlerini yerinde takip eden Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, firma yetkililerinden bilgi aldı.
Yıkım çalışmalarını bölgedeki esnafı düşünerek tatil gününde başlattıklarını ifade eden Başkanımız Eken, “1950’lili  yıllarda yapılmış olan ve bugünkü şartlar altında artık işlevini kaybeden binamız tabiri caizse çürük bir bina haline dönüştü. Yaklaşık 10 yıldır boş ve Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizle yaptığımız istişare sonucunda bu binanın yıkılıp yerine Sivas’ımıza, işletmelerimize daha iyi hizmet verecek bir bina yapılması kararı aldık.
 Mecliste çıkan kararla Yönetim Kurulumuza verilen yetkiyle 1 Ocak tarihinde binamızın yıkımına başladık. Bu kısıtlama döneminde firma sahiplerimiz burayı yıkacaklar. Arka tarafında 79 metrekare olan arsayı satın aldık. O arsa ile birlikte birleştirip Sivas’ımıza güzel bir bina kazandıracağız inşallah. Bu anlamda başta meclis üyelerimize, bu binada emeği olan herkese, Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bugün itibariyle inşaatımızın startını verdik” dedi.
Bölgede Anıtlar Kurulu tarafından koruma kararı alındığına dikkat çeken Başkanımız Eken, şunları kaydetti; “Bu bölgede Taşhan’ın bulunmasından dolayı Anıtlar Kurulu koruma altına almış. Hem Belediyemize hem Anıtlar Kurulumuza bununla ilgili dilekçelerimizi verdik. Bu bölgenin koruma sınırı içerisinden çıkarılıp Belediye sınırları içerisinde kalarak binamızın hızlı bitmesi için önümüzün açılmasını istiyoruz. Bununla ilgili gerekli girişimlerde bulunduk. Hayırlı ve uğurlu olsun diyorum. Bu vesile ile de yeni yılımızın hemşerilerimize, iş dünyamıza sağlık, sıhhat, huzur, birlik ve beraberlik getirmesini diliyorum.”

 

Bu sayfada yer alan bilgiler http://www.sivastso.org.tr/haber-eski-binamizin-yikimina-baslandi-2570 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.