Esnafa destek olunacak

Esnafa destek olunacak

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Ticaret Bakanlığının yakın bir zamanda esnafa kira, elektrik, doğalgaz  ve su faturalarının ödenmesi için hibe para desteği desteğinde bulunacaklarını müjdeledi
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken başkanlığında yapılan yönetim ve denetim kurulu toplantısına katılan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Pandemi sürecinde ve devamında esnafın çok etkilendiğini ifade ederek, Sivas’taki esnafların yaşadıkları sorunları dile getirerek çözümü konusunda destek istedi.
 Tesk yönetim toplantısında esnafın yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi veren Sesob Başkanı Köksal, “Yaşamış olduğumuz COVİT-19 süreci esnafımızı çok etkiledi. Kahveci esnafımız, öğrenci servisleri, internet salonları, okul kantinleri, kırtasiyeciler, lokantacılar, kafe işletmecileri , halk otobüsçüleri. başta olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren esnaflarımız çok mağdur. Esnaflarımıza kira, nakit desteği sağlanmalı, elektrik, doğalgaz gibi giderleri karşılanmalı, kooperatife olan borçları faizsiz  ertelenmelidir. Esnaflarımızın vergi, sigorta  primlerinin taksitlendirme süresi bir yıl daha ertelenmelidir. Ulaşım sektöründeki esnaflarımıza akaryakıtta KDV ve ÖTV indirimi yapılmalıdır. Kamu kurumlarında ve özel mülkiyette faaliyet gösteren esnaflarımıza bu sene kira artışı yapılmamalıdır.
Sorunlarımızı dinlediğiniz ve esnafımızın yanında yer aldığınız için sayın Genel başkanımız Bendevi Palandökene ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi
 Yönetim ve Denetim Kurulu toplantısına başkanlık eden ve sorunları dinleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK )Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafların sorunlarını ve sıkıntılarını sürekli gündeme getirdiklerini, Bakanlık düzeyinde girişimlerde bulunduklarını belirterek, Ticaret Bakanlığının yakın bir zamanda kira, elektrik, su ve doğalgaz faturalarının ödenmesi için hibe para desteğinde bulunacağını, bu konuda çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler http://www.sivasesob.org.tr/HaberDetay/Esnafa-destek-olunacak.html adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.